Když se ocitne vlk ve vaší blízkosti a ještě k tomu má obličej vedle toho vašeho, máte důvod mít strach. Obvykle lidé buď zkoprní, nebo utečou. Tohle ale není případ ošetřovatelky Danielle. Vlka nade vše miluje a rozhodně se ho nebojí!

Osmiletý šedý vlk Kekoy si s ní rozumí. Je to vidět na videu, které ukazuje divokého vlka, jak je šťastný v blízkosti Danielle. Mazlí se spolu ve sněhu a vlk vůbec nevypadá, že by snad mohl ublížit. Kekoy je původně z vlčí rezervace Seacrest z Floridy. Z Colorada tam přišel se svojí sestrou Sakarou. Jeho jméno znamená statečný.

„Kekoy je úžasné zvíře se sladkou osobností. Návštěvníky vždy zdraví vlčími polibky,“ píše se na stránkách střediska. Když by vám dal tlapky na ramena, je vysoký přes dva metry. A to už je tedy pořádný obr! A k tomu váží skoro 50 kilogramů. „Vždy jsem měla vášeň pro přírodu a zvířata. Tito vlci mají mé srdce a já jsem poctěna, že mě přijali do své smečky,“ říká Danielle. Celé video už vidělo více než 7 milionů lidí.

Tito vlci jsou známí jako šedí vlci. Byli loveni a téměř vyhynuli. Žijí ve 48 státech USA, ale i na Aljašce, v Kanadě, Asii i Evropě. Jsou to velmi společenská zvířata, která se nejčastěji potulují ve skupinkách po šesti až deseti. Při lovu velkých zvířat, jako jsou jeleni a losové, si vzájemně pomáhají. Když jedna ze samic má mladé, pečuje o ně úplně celá smečka.