Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Video: Neuvěříte, co má tahle zlatá rybka na sobě za speciální vynález!

Einsteinovi jeho "plovací vesta" opravdu sluší.
Zdroj: YouTube.com

Zlatá rybka jménem Einstein trpí chorobou, která jí znemožňuje plavat. Její majitel, dvaatřicetiletý Leighton Taylor, pro ni vyrobil speciální "záchrannou vestu" z provzdušňovacích trubic.

Když se u Einsteina vyvinula nemoc postihující plovací měchýř, nad jeho budoucností se začala stahovat temná mračna. Toto onemocnění – dobře známé snad všem akvaristům na světě – způsobí, že ryba se otočí břichem vzhůru a klesne na dno nádrže.

Leighton Taylor se však oblíbené rybky odmítl vzdát. Vymyslel a sestrojil jakýsi plovací rám, který Einsteinovi dokonale padne a díky němuž může opět normálně plavat. "Einstein byl vždycky bojovník, takže když se jednoho dne potopil ke dnu, byl na něj velmi žalostný pohled. Lámalo mi to srdce. Chtěl jsem vytvořit něco, co by mu umožnilo pohybovat ploutvemi a současně se v tom cítil pohodlně," říká Leighton.

Einstein ze své "vesty" nejprve nebyl nijak nadšen. Než Leighton akvárium upravil, několikrát se zamotal do vodních rostlin. Nakonec si však zvykl a dokonce se začal učit nové kousky. Podle svého majitele už umí plavat přes jeho prsty i skrz obruče. "Lidé obvykle mají tendenci dívat se na zlaté rybky přezíravě, ale jak Einstein dokazuje, ve skutečnosti jsou to velmi inteligentní zvířata," uvedl Leighton, který se snaží vycvičit všechny své rybičky.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy