Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

VIDEO: Nečekané setkání narkomanky Katky s filmařkou Třeštíkovou! První slova plná emocí a slz

+ Dalších 42 fotografií
Roky se neviděly a nejspíš ani jedna z nich už nevěřila, že by se stalo něco, co by je znovu spojilo. Redakce eXtra.cz jim ale jejich přání umožnila splnit! Katka Bradáčová (40) a legendární režisérka Helena Třeštíková (69) se znovu setkaly. Přijaly pozvání na rozhovor do redakce eXtra.cz, přitom ani jedna z nich do poslední chvíle netušila, co se chystá. Jak jejich setkání dopadlo? Tolik silných emocí se nevidí každý den.

Dlouhých 14 let společně pracovaly na dokumentu Katka. Vzniklo dílo, které se dodnes vysílá na školách jako varování před tím, co dokáže závislost na droze. Mnohdy není cesta ven... Obě ženy po dobu, co společně natáčely, prožily mnohé. Helena Třeštíková sledovala smutný osud Katky Bradáčové, která se pere s vlastním životem a zejména se závislostí na heroinu. Několikrát se jí Helena Třeštíková snažila pomoct, aby s drogou skoncovala. Marně. Katčina vůle byla čím dál slabší a nepomohlo jí ani narození dcery. Nezvládla to.

V roce 2009 spatřil dokument Katka světlo světa a diváci jej okamžitě katapultovali mezi nejlepší dokumentární filmy Česka. Jenže život hlavní hrdinky Katky Bradáčové tak slavný není... Naopak. Dnes s přítelem Jirkou přebývá na pražské Invalidovně v kanálu nebo v příbytku podobném stanu. Denně musí sehnat nějaké peníze na drogu a jídlo - většinou stravu, která pro jiného už není potřebná - tedy zbytky či odpadky.

Jediná jistota pro Katku a jejího partnera je metadon, pro který denně docházejí do centra pro drogově závislé na pražskou Bulovku. Jirka má ale aktuálně stopku, Katka ji dostala před pár měsíci, a to kvůli tomu, že se při kontrolním odběru v jejich moči objevily stopové prvky tvrdé drogy. Před několika týdny se ale Katka mohla po uplynutí "trestní" lhůty, tedy 3 měsíců, pro dávky vrátit. Jirka čeká a očekává návrat do metadonového centra v nadcházejícím týdnu.

Ve středu se obě ženy, jejichž životní cesty se rozdělily, setkaly tváří v tvář Rozdělilo je dlouhých 7 let. Redaktoři eXtra.cz do poslední chvíle tajili, jaké překvapení je čeká. Podívejte se, jak probíhalo setkání dvou rozdílných žen. Není asi překvapující, že obě ženy neudržely slzy...

Související články

Další články