„Můj klient v té době jel v Plzni ve směru na Karlovy Vary. V místě zúžení vozovky zaregistroval agresivně jedoucí Mercedes. Na chování řidiče, který stůj co stůj chtěl podjet dodávku s označením invalidy, upozornil klasickým probliknutím,“ sdělil právní zástupce napadeného muže Ronald Němec serveru Idnes.cz.

Řidič pouze na projíždějící vůz zablikal, aby ho upozornil na agresivní jízdu. Odpověď, kterou dostal, určitě nečekal. Posádka vozu začala na řidiče agresivně pokřikovat a ukazovat vulgární gesta.

Zanedlouho zapnuli sirénu a za čelním sklem se objevil nápis STOP. Po nějaké době jízdy se řidič dožadoval toho, aby se policisté v utajení legitimovali. Mercedes však zablokoval poškozenému cestu, z vozu vystoupili dva muži a jeden z nich držel v ruce pistoli. Po policejním průkazu však nebylo ani památky.

"Řidič Mercedesu napadl oznamovatele, vyrazil mu z ruky telefon v okamžiku, kdy komunikoval s linkou 112. Klient si rovněž vyslechl spoustu sprostých nadávek a schytal i úder na hlavu. Jeden z posádky vozu se jej pak pokusil vytáhnout z auta i přesto, že byl připoután,“ řekl na závěr právní zástupce.