Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

VIDEO: Moc dobře věděl, proč ujížděl policii. Motorkář měl v batohu kilo pervitinu

Kradené poznávací značky, zákaz řízení a skoro kilo krystalických látek v batohu. To je výčet věcí, ze kterých se bude zpovídat čtyřicetiletý muž, který minulou sobotu ujížděl policistům na pražském Žižkově. Když ho chtěli zkontrolovat, místo zastavení přidal plyn a začal jim ujíždět Koněvovou ulicí.

"Po chvíli řidič sjel do ulice Pod Lipami a pokračoval ve své nebezpečné jízdě. Do pronásledování se zapojily i další nejbližší policejní hlídky, které jely kolegům na pomoc. Během ujíždění řidič najel na tramvajový pás a několikrát projel křižovatky na červenou. Celé pronásledování skončilo až v době, kdy řidič vjel do ulice Za Žižkovskou vozovnou, kde sjel na lesní cestu. Při sjíždění schodů z motocyklu spadl a zůstal ležet na zemi. Následně se muž pokusil z místa utéci, ale v tom mu již zabránili „Pejáci“, kteří ho za použití donucovacích prostředku zadrželi," sdělila Violeta Siřišťová, mluvčí pražských policistů.


Při prohlídce podezřelého začalo být policistům podle mluvčí jasné, proč ujížděl: "Policisté na místě při prohlídce zjistili, že si muž v plechovce od kávy převážel téměř kilo hnědožluté krystalické látky, která orientačním testem vykazovala látky metamfetamin," doplňuje Siřišťová s tím, že mu za trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí, vykázání a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.


Zdroj náhledového obrázku a videa: Policie ČR pro eXtra.cz

Související články

Další články