Lékaři věřili, že se jim povede mladou matku zachránit, i když bylo za pět minut dvanáct… Rychle provedli císařský řez, ale nestačilo to. Simona Valachová jim umřela doslova pod rukama. Lékaři vyvinuli enormní úsilí, aby zachránili matku i miminka, ale osud byl proti nim.

„Poznali jsme se po jednom zápase Zvolena, kde jsem byla na tribuně jako fanynka. Padli jsme si do oka, okamžitě si vyměnili čísla, no a potom už jsme se pravidelně scházeli. Naše láska byla den ode dne větší a větší,“ uvedla kdysi Simona v rozhovoru pro Plus Jeden Deň.

„Možná bude dětí jako smetí, ale hlavně ať jsou zdravé a šťastné jako my teď,“ smál se u rozhovoru Juraj Valach. To netušil, jakou krutou ránu si pro něj osud nachystá.

V neděli večer Simona Valachová najednou zkolabovala. Zřejmě kvůli obrovskému vedru, které na Slovensku ten den panovalo. Spekuluje se, že jí praskla cévka v mozku. Okamžitě ji odvezli do nemocnice v Bánské Bystrici. Lékaři na nic nečekali a žena putovala na sál. V ten moment lékaři věřili, že zachrání matku i dvojčata. Na řadu přišel rychlý císařský řez.

Zdálo se, že stav Simony Valachové by se po císaři mohl zlepšit, ale zůstalo jen u přání. Lékaři ji ztratili pod rukama. Miminka jsou nyní v inkubátoru. Podle informací Nového Času by měla být v pořádku. Tak snad si je Juraj Valach bude moct brzy pochovat.