Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

VIDEO: Makedonci nasadili proti imigrantům slzný plyn, nechtějí v zemi uprchlíky z Řecka

Tohle už je opravdu katastrofální situace. Na jedné straně barikády stojí zoufalí uprchlíci, kteří touží po lepším životě v Evropě. Na straně druhé stojí Makedonci, kteří střeží hranici svého státu. Kdo vyhrává? Násilí. A pak ti, kteří na migrační vlně vydělávají obrovské peníze.

Hranice mezi Makedonií a Řeckem zavalily tisíce migrantů, kteří se chtějí dostat do Evropy. Makedonská policie proti nim v pátek nasadila slzný plyn. V Makedonii platí od čtvrtka mimořádný stav, úřady plánují i nasazení armády. Tak zní zpráva, kterou předkládá svým čtenářům portál iDnes.cz.

Agentura Reuters vydala video, na kterém je vidět, jak makedonští pohraničníci používají proti uprchlíkům slzný plyn. Teče krev. Malé děti pláčou. Jde o holé životy.

Stovky uprchlíků uvízly v zemi nikoho v pohraniční zóně mezi Řeckem a Makedonií. Makedonie je nechce. Řecko je nechce. Co s těmi lidmi bude?

Makedonie má právo bránit své území. Uprchlíci zase mají právo odejít z válečných oblastí někam, kde budou moci v klidu žít a vychovávat své děti.

Tento obrovský problém má řešení, ale musí se k tomu v první řadě odhodlat politické špičky EU. Jenže Evropa je zoufalá a přešlapuje na místě. Čas se krátí. Brusel přešlapuje na místě a někde v Africe nebo v Asii sedají do lodí další tisíce lidí.

Související články

Další články