Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

VIDEO: Líza se Simpsonů má nový hlas! Bude ji dabovat hvězda seriálu Gympl. Podívejte se na první scénu

+ Další 4 fotografie
Po smrti Heleny Štáchové (†72), která dabovala Lízu Simpsonovou dlouhých 25 let, má tato oblíbená postavička nový hlas. Bude ji dabovat Ivana Korolová (28), kterou známe třeba ze seriálu Gympl. A vy si ji už teď můžete poslechnout!

Nedávno zesnulá režisérka a scenáristka Helena Štáchová (†72) byla s postavou Lízy se Simpsonů pevně spjatá. Dabovala ji dlouhých 25 let a každý její hlas dokonale znal! Nyní si diváci budou muset zvyknout na nový hlas Lízy Simpsonové, kterou bude dabovat Ivana Korolová, kterou diváci můžou znát především se seriálu Gympl a několika pohádek. Uslyšíte ho už ve 28. řadě seriálu v sobotu večer na Prima Cool.

"R.I.P. Helenka Štáchová...Přátelé, nemám vůbec chuť přiživovat si slávu na tak smutné situaci a vše, co se kolem toho děje mě zaskočilo. Jen bych ráda napsala, že se s velkou úctou pokusím Líze vtisknout život ze svých úst... no... buďte prosím shovívaví. Vždyť já vím, že Helenka je nenahraditelná..," napsala Ivana na svůj Facebook.

Líza ze Simpsonů není první, jejíž hlas se změnil. Například Homera dříve daboval Vlastimil Bedrna, od 13. řady ho ale nahradil kvůli zdravotním důvodům Vlastimil Zavřel. Stejný hlas od začátku zůstal matce Marge, kterou dabuje Jiří Lábus, a Bartovi Simpsonovi, kterého mluví Martin Dejdar. Podívejte se na video a poslechněte si nový hlas Lízy.

Související články

Další články