Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

VIDEO Lehli si na koleje a nechali se přejet vlakem! Znáte dva kluky ze šokujícího videa?

Stačilo málo a stala se velká tragédie. Na internetu se objevilo video, které ukazuje nebezpečný hazard na železničních kolejích. Dva chlapci si lehnou mezi koleje a nad nimi se prožene vlak. České dráhy už začaly po obou uličnících pátrat.

Na internetu se objevilo video, které ukazuje nebezpečný hazard na železničních kolejích. Dva chlapci v Ústí nad Labem-Střekově se zřejmě hodně nudili, a tak je nenapadlo nic jiného než si lehnout na koleje a čekat, až přes ně přejede vlak. České dráhy už po obou chlapcích pátrají. Na případ upozornila televize Prima.

Chlapci na záběrech přiběhli na železniční trať ve chvíli, kdy se blížil motorový vlak Regionova, a lehli si mezi koleje. Strojvedoucí začal hned houkat a prudce brzdit. Jenže už víc udělat nestihl. „Strojvedoucí v takovém případě musí, když vidí toho člověka v kolejích, okamžitě zastavit, jít se přesvědčit, že se tomu člověku nic nestalo,“ řekl televizi Prima Radim Joklík, mluvčí Českých drah.

Když nad nimi vlak projel, chlapci se zvedli a utekli pryč. Měli velké štěstí, že se jim ani nikomu jinému nic nestalo. Takové hazardování je velmi nebezpečné a ohrozili jak sebe, tak i cestující ve vlaku. „Vždy hrozí, že vítr, který vzniká průjezdem toho vlaku, může zvednout to oblečení a to se může namotat na některou ze součástí, která je zpod toho vlaku. Pokud ten vlak jede rychlostí 60 až 70 kilometrů za hodinu, tak ty následky jsou potom vždy smrtelné,“ řekl televizi Prima Marek Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

Experti z Českých drah ověřovali pravost videa a už po dvou chlapcích pátrají. „Porušují zákon o drahách a vystavují se pokutě, ta pokuta může být dva tisíce korun, když je přichytí policie, a ve správním řízení až 10 tisíc korun,“ řekl televizi Prima Marek Illiaš, mluvčí SŽDC.

Mohlo by vás zajímat

Další články