Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Video jsem viděl, ale potrestat ho nemůžeme! Byl mimo školu, říká ředitel učiliště

+ Dalších 11 fotografií
Náš student toho chlapce zmlátil mimo školu a běží vyšetřování, takže pro něj žádný trest nemáme. Takové je stanovisko ředitele učňáku v Sedlčanech, který agresor ze šokujícího videa navštěvuje. Ačkoliv vyjádření vedení ústavu nebude mnohým po chuti, ve škole s tím nic nenadělají. Musejí se totiž řídit platným zákonem.

„Video jsem viděl, ale stalo se to mimo školu. Takže s tím nemohu nic dělat, musím se řídit zákonem,“ řekl eXtra.cz ředitel sedlčanského učiliště Jiří Kolín. „Když nemám rozsudek, když nemám podklady, tak nemůžu vlastně ani nic říct,“ dodal.

Záběry ze sedlčanského hřiště v ulici Na Potůčku šokovaly celé Česko. 16letý agresor Ondřej na něm bestiálně buší do mladšího Petra. Údajně šlo o vyřizování osobních sporů. Podle odborníků se však dá pokládat za zázrak, že oběť vyvázla jen se zraněními. Každá další rána prý mohla být smrtelná.

Na videu je zároveň vidět, že zbitého chlapce další dva zvednou, načež mu Ondřej zasadí další surový úder. Jeden z nich tvrdí, že chtěli Petrovi pomoct k útěku. Jiné zdroje ale zase mluví o tom, že ho Ondřejovi nastavili k útoku záměrně.

Agresorova matka se podle dostupných informací složila. „Ondrova matka se z toho všeho zhroutila. Syna dlouhodobě nezvládá. Ondra má ještě bráchu, s ním je to také složité,“ prozradil blízký rodinný přítel s tím, že Ondřej raději utekl do jiného města za otcem, jelikož se šušká, že si s ním místní chlapi chtějí srovnat účty.

Případem se zabývá policie, čin vyšetřuje jako výtržnictví. „Městská policie v Sedlčanech obdržela dne 22. září žádost o prověření videa, které se objevilo na sociálních sítích. Na videu je zachyceno fyzické napadení chlapce staršího 15 let mladistvou osobou. K incidentu mělo dojít dne 18. září mezi 14. a 15. hodinou v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Nelze v tuto chvíli vyloučit, že může být případ překvalifikován. Totožnost podezřelé osoby je nám známá. Dále šetříme, zda další osoby neměly podíl na daném jednání nebo jinou odpovědnost související s případem,“ sdělila redakci eXtra.cz příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Související články

Další články