Hurikán Irma v současné době mele Floridu, Bahamy a Britské Panenské ostrovy. Má takovou energii, že dokonce vysál vodu z moře. "Nemůžu tomu uvěřit, jsem na Long Islandu, na Bahamách a v oceánu není voda!! sdílela na Twitteru uživatelka @Kaydi_K.

Tento jev je podle meteorologů hodně vzácný. Meteorologové tvrdí, že nízký tlak v centru bouře způsobil, že voda začala ustupovat od pobřeží.

Hurikán si už vyžádal tři lidské životy. Při automobilové nehodě v Key West zemřel řidič dodávky, policie ho považuje za první oběť hurikánu. Další dva lidé zemřeli při dopravní nehodě na západě floridského poloostrova, píše idnes.cz. Na Floridě je bez proudu na milion domácností. Strach o život mají také Češi.

„Hurikán je tak široký, že by měl zasáhnout i nás. I když místní říkají, že se nám hurikány vyhýbají, protože u nás je jedna z nejteplejších vod, od které se to vždy odrazí pryč. Snad mají pravdu. Snad mi barák neodletí. Dodělali mi teď novou střechu, doufám, že to přežije. Záleží, jakou rychlostí se to přiřítí. Když přiletí urvaná palma rychlostí tři sta kilometrů v hodině… Nedávno jsme tam měli děsnou bouřku, šest hodin nonstop práskala obloha, příšerné rány, nic příjemného. A to jenom pršelo,“ uvedl pro ahaonline.cz tenista Radek Štěpánek, který má v dům v západní části Floridy.