Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Jak se měnila móda žen v Sýrii, než vše zakryl hidžáb

+ Dalších 7 fotografií
Syřanky jsou krásné ženy, ale bohužel jsou skoro všechny zakryté pod hidžábem. Tedy muslimským šátkem, aby nevzrušovaly cizí muže. Jenže na konci minulého století se ženy ze Sýrie ještě nezahalovaly a svoji krásu ukazovaly světu. Proměnu syrských žen zachytili ve videu autoři projektu 100 years od Beauty.

Každý zná Syřanky jako ženy, které jsou celé zahalené a nikdo vlastně ani neví, jak doopravdy vypadají. Dříve ale Syřanky byly stejné jako ženy ze Západu. Chtěly se líbit, líčily se velmi výrazně, natáčely si vlasy a ani móda jim nebyla cizí. Ukazovaly svoji krásu a přednosti a pohled na ně byl opravdu krásný.

Na začátku minulého století nosily tyto ženy jen nenápadný světlý šátek, který jim lehce zakrýval vlasy. Ve 30. letech bychom je mohli vidět dokonce i s kudrlinkami a různými účesy. Když pominete jejich tmavou pleť, nikdo by ani nepoznal, že jde o Syřanku.

V roce 2000 ale nastal velký zvrat. Syřanky si začaly zase kolem hlavy omotávat šátky, které byly nejdříve barevné. Později se jejich barvy měnily a v závěru ženy nosily jen tmavé šátky a začaly se zahalovat úplně. Mnohdy jim není vidět ani do obličeje a jen stěží se nají.

Možná je to škoda, protože jsou opravdu krásné. Jenže náboženství si bohužel nevybírá. Podívejte se na video, kde si můžete užít tuto změnu.

Související články

Další články