Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Video hrůzy živě: Český zpravodaj zaznamenal raketový útok v přímém přenosu

Izraelsko-palestinský konflikt. Gaza, 11. května 2021.
Zdroj: Profimedia
KONFLIKT

Zpravodaj České televize v Izraeli David Borek se stal svědkem hrozivé události. Měl zrovna živý vstup do televizního vysílání přímo z centra dění izraelsko-palestinského konfliktu, když se na obloze objevily rakety. Novinář to dokázal pohotově komentovat a lidé na sociálních sítích mu skládají poklony. Píší o jeho naprosté profesionalitě.

Izraelsko-palestinský konflikt je v posledních dnech velmi vyostřený a v pondělí mezi židovským státem a Pásmem Gazy probíhala raketová palba. Z místa vysílal David Borek, zpravodaj České televize v Izraeli, který pohotově referoval o tamním dění, když vtom se na obloze vyrojily rakety.

„Pardon, teď se budeme muset přesunout. Vidíme raketu Kassám,“ začíná Borek v úryvku z vysílání, který ČT24 zveřejnila na svém Twitteru. Ihned poté se rozezní hlasité sirény a novinář upřesňuje, že se nejedná o raketu, ale o protistřely systému železná koule. Ten je určený ke zneškodnění raket s krátkým doletem a minometných granátů.

Lidé pod příspěvkem na sociálních sítích válečnému zpravodaji vyjadřují úctu. Toto je novinařina profesionálů! či Naprostá profesionalita. Skvělá práce, zní v diskuzi. Někteří komentující rovněž popisují, že děsivá situace zaznamenaná na videu jim nahnala husí kůži. To je šílené, popisuje další z diskutujících.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy