Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Video hrůzy z Koryčan: Řidič zachytil obří výbuch domu. Hasiči neměli šanci přežít

Video hrůzy z Koryčan: Řidič zachytil obří výbuch domu. Hasiči neměli šanci přežít
Zdroj: Se svolením CNN Prima News
Exploze

V řadovém rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku dělali majitelé před středeční explozí rekonstrukci. Při ní bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Mezi zbytky sutin se nyní pohybují vyšetřovatelé hasičů a policisté. Explozi, která si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů a čtyři zraněné, zachytil řidič projíždějícího auta. Video se následně podařilo získat CNN Prima News.

"Majitelé prováděli rekonstrukci domu. V rámci této rekonstrukce domu došlo k poškození plynového potrubí. Jakmile majitel zjistil, že dochází k úniku plynu, snažil se dům zabezpečit. Zavolal plynaře a následně přijeli i dobrovolní hasiči," uvedla Kyšnerová. Krátce po příjezdu skupiny hasičů na místo plyn vybuchl.

Explozi náhodou pozoroval Petr Horák, který bydlí v bezprostřední blízkosti zničeného domu v Masarykově ulici. "Já vím jenom, že přijeli hasiči, že jsem se byl podívat, co se děje. Z okna jsem nahlédl a prásk. Takový bum a něco letělo. Říkám, spadla nám střecha. A to byl dům u sousedů," řekl dnes Českému rozhlasu a ČTK Horák. Masivní explozi pak na kameru zachytil řidič projíždějícího auta. Video následně zveřejnil portál CNN Prima News.

Naproti přes silnici vzniklo po neštěstí improvizované pietní místo. Lidé u něj zapalují svíčky a pokládají květiny. Další pietní místo je u hasičské zbrojnice v Kyjovské ulici. Místní lidé ale s novináři o tragédii příliš mluvit nechtějí, událost je příliš čerstvá.

Vyšetřování stále probíhá

Na místě exploze se nadále pohybují hasiči a policisté, v okolí domu, který výbuch zcela zničil, pracují také plynaři. "Aktuálně jsou zde v Koryčanech vyšetřovatelé hasičů plus zástupci Policie České republiky a zjišťují okolnosti výbuchu. Momentálně se na místě už se zbytkem stavby nebude nic dělat, protože probíhá vyšetřování. Takže potom, až se ukončí toto vyšetřování, lze předpokládat, že další práce zde ještě budou pokračovat," řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Statik podle ní rozhodl, že sousedící i další objekty v okolí zničeného domu jsou obyvatelné. Explozi nepřežili dva hasiči, zranění jsou dva jejich kolegové a dvě civilní osoby. Záchranáři ošetřili na místě čtyři zraněné lidi. Tři z nich zůstávají v nemocnici, dva pacienti jsou ve vážném stavu, ale stabilizovaní. Třetí má lehčí poranění. Vyplývá to z dnešního vyjádření mluvčích Fakultní nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Brno a Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, kde se zdravotníci o zraněné starají.

Související články

Další články