Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO HRŮZY: Teenagery na koncertu v Manchesteru zabíjel SEBEVRAŽEDNÝ ATENTÁTNÍK. 22 mrtvých! Rodiče hledají své děti

+ Dalších 5 fotografií
Na koncert popové zpěvačky Ariany Grande dorazily převážně děti. Právě zoufalí rodiče nyní hledají teenagery, kteří se z koncertu nevrátili. Vše nasvědčuje tomu, že v britském Manchesteru zabíjel sebevražedný útočník. Na Twitteru se před útokem objevilo varování od islamistů, že Manchester se bude topit v krvi.

Exploze nastala v 23:35 SELČ. Policie nemá zatím mnoho stop, ale podle prvních informací by se mělo jednat o čin někoho, kdo se odpálil v předsíni před hledištěm.

Na místě je 22 mrtvých a bohužel je možné, že toto číslo ještě vzroste. Zoufalí rodiče hledají prostřednictvím internetových sociálních sítí své potomky, kteří se z koncertu Ariany Grande nevrátili.

Zdravotníci do nemocnic v Manchesteru rozvezli 60 zraněných. Zřejmě půjde hlavně o mladé lidi. Premiérka Theresa Mayová uvedla, že úřady se snaží zjistit podrobnosti. Policie k činu zatím přistupuje jako k teroristické­mu činu.

„Ozvala se rána – a všichni se zastavili, padli na podlahu a začali křičet. Byl to hrozný zmatek. Zvedli jsme se, když už to vypadalo, že je situace bezpečnější, a snažili jsme se odtamtud co nejrychleji utéct,“ popsal dění v Manchester Areně Josh Elliott.

Po útoku to vypadalo jako ve válečné zóně. Objevují se spekulace, že útočník měl nálož na těle – mohlo by jít o jednoduchou bombu s hřebíky a šrouby. Taková byla použita například při útoku na Bostonský maraton.

„Všichni ječeli a utíkali pryč. Lidé na podlaze nechali kabáty i mobily,“ poznamenal k masakru na koncertu dvaadvacetiletý Robert Tempkin z Middlesbroughu.

Na Twitteru se objevují komentáře, že Velká Británie se nenechá terorem zastrašit. Lidé vyjadřují podporu rodinám mrtvých dětí. Evropské hodnoty si ale vzít nesmíme.

Související články

Další články