Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO HRŮZY: Šampion surfu nezvládl vlnu! Jeho vášeň mu zpřelámala páteř!

Andrew Cotton (36) může děkovat bohu, že přežil. Utrpěl rozsáhlá zranění páteře poté, co surfoval na patnáctimetrové vlně u města Nazare v Portugalsku. I přesto, že Andrew drží světový rekord, vlnu podcenil a ta si s ním pohrála jako kočka s myší.

Na záznamu můžete viděl Andrewa Cotton, jak klasicky surfuje u portugalských břehů. V jistou chvíli mu vlna doslova přerostla přes hlavu a on musel seskočit z prkna, což se mu stalo osudným.

Cotton je nyní hospitalizován v jedné z tamějších nemocnic se zpřelámanou páteří. Svěřil se Daily Mailu, jak to celé probíhalo.

„Seskočil jsem z prkna, to dělám málokdy. Prostě jsem zmáčkl čudlík, a musel jsem se odtamtud dostat. Pak následovala šílená bolest,“ uvedl Cotton z nemocničního lůž­ka.

„Vlna měla perfektní parametry, ale Nazare může být zcela nepředvídatelné. Možná jsem šel hlouběji do vlny, nevím. Padat umím, ale tohle bylo jiné. Pamatuju si pocit, jako bych nic nevážil. Musel jsem několik metrů letět vzduchem,“ dává dohromady střípky Andrew.

Nyní ho čeká rozsáhlá rehabilitace. Má zpřelámanou páteř, jako kdyby ho smetlo auto. Doma na něj čeká manželka Katie a syn Ace.

Související články

Další články