Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Video: Google auto, které se řídí samo, testuje slepý muž!

Vášnivým řidičům brzy odzvoní, technologie samořídícího auta jde mílovými kroky kupředu a Google už začíná otřásat běžnou představou o tom, jak má vypadat řízení vozu.

Systém závislý na satelitech, GPS a roztodivných technologiích totiž vykazuje lepší výsledky bez nehod i na dlouhých a rušných tratích, nežli průměrný řidič. Prozatím se v Google „driverless cars“ jezdilo ve dvou kvůli bezpečnosti, aby spolujezdec či řidič mohli napravit technickou chybu. Pomalu se ale díky zdokonalování přechází jen na jednoho řidiče, až jednou možná nezbudou žádní a vaše auto za vámi samo přijede, třeba pokud jej necháte zaparkované někde v ulici a vyrazíte do města na tah.

Lidem, kteří mají řízení jako vášeň, z toho hrůzou padají vlasy. Ovšem tohle auto může být nápomocno třeba slepým, kteří se těžko sami někam dopraví. Jeden takový muž ve videu právě Google auto testuje a dostane se bez nehody a v pořádku všude, kam je potřeba, aniž by byl odkázán na pomoc druhých.

Alespoň v této situaci je pokrok, který už pomalu vytlačuje vůni benzínu a radost ovládat vůz, k něčemu prospěšný.

Mohlo by vás zajímat

Další články