I přes zákaz shromáždování, který vydala Paříž po teroristickém útoku, se našli lidé, kteří chtěli demonstrovat. Asi tisíc mladých lidí se sešlo před klubem Bataclan. Ekologové chtěli dát najevo svůj postoj ke klimatickému summitu OSN, který se koná v Paříži. Policisté ale uvedli, že v davu by mohli být teroristé a tak akci násilně rozehnali.

Při obrovské demostraci policie zadržela 208 mladých lidí. Někteří jsou prý podezřelí z ekoterorismus. Policie nechce ale tuto citlivou věc komentovat. Paříži je vyčítáno, že demonstraci rozehnala, aby nebyl slyšet kritický hlas mladých ekologů.

Šéf policie Michel Cadot přišel po policejní raziii s prohlášením, že se u stovek lidí se našly nebezpečné předměty. Například bowlingové koule. Proto prý musela policie použít i slzný plyn.

Demonstranti volají proti tomu, aby nadnárodní společnosti přestaly zatěžovat ovzduší. Zazněl také kritický hlas, že zkorumpované vlády států EU se neumí (nebo nechtějí) bránit vlivu nadnárodních korporací.

Zneužívají, znečišťují, vydělávají! V ohrožení je společnost a podnebí – tohle heslo stálo na jednom z plakátů, který demonstranti nesli.

Konference o klimatu začne na pařížském předměstí Le Bourget během pondělí. Dorazit má i americký prezident Barack Obama. Česko bude reprezentovat premiér Bohuslav Sobotka.