Situace mezi nelegálními imigranty a obyvateli Finska se zhoršuje. Policie v Oulu, největším severofinském městě, začíná být bezmocná a bylo proto rozhodnuto o natočení instruktážního videa, které má pomoci ženám bránit se při případném napadení či pokusu o znásilnění.

Video, které natočila finská vláda, evokuje osmdesátá léta. Jedná se o čirý amatérismus, který učí finské ženy důraznému gestu odmítnutí, jež by mělo pomoci v případě, že je bude chtít někdo napadnout.

Je důležité zmínit, že ve Finsku a stejně tak i ve Švédsku není legální u sebe nosit například pepřový sprej. Obě země jsou, co se běžných občanů týče, zcela odzbrojeny, a ačkoliv se donedávna potýkaly s velmi nízkými čísly, co se kriminality týče, spřílivem uprchlíků případy napadení, přestupky a další trestné činy vzrůstají nezadržitelným tempem. Mávat rukou před pachateli v důrazném upozorňujícím gestu, že mají své činnosti zanechat, ale asi příliš účinné nebude.

Na video vzniklo také hodně povedených parodií. Jednu z nich jsme pro vás vybrali, potěší především milovníky Star Wars.