Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO: Do krku jí narvali mokrý hadr, pak ji přivázali na kříž a vyháněli z ní ďábla! Nyní tahle reálná hrůza znovu ožila!

+ Další fotografie
Do krku jí narvali mokrý hadr namočený ve svěcené vodě, přivázali ji na dřevěný kříž a pak z ní tři dny vyháněli ďábla. Toto není popis hororového filmu, ale krutá realita. V roce 2005 byla v severozápadním Rumunsku umučena třiadvacetiletá Maricica Irina Cornici, o které jeptišky prohlásily, že v ní musí být zlo.

Do kin míří dlouho očekávaný horor Ukřižování. Bude to zajímavá podívaná hlavně z toho důvodu, že film vychází z děsivé reality. V roce 2005 pravoslavný kněz Daniel a řádové sestry umučili třiadvacetiletou dívku, o které byli přesvědčeni, že v ní sídlí démon.

Maricica Irina Cornici byla sirotkem z města Arad. Později jela navštívit kamarádku do pravoslavného kláštera Tanacu v obci Zapodeni a už tam zůstala. Líbilo se jí tam.

Dívka ale trpěla schizofrenií, což se projevilo mimo jiné tím, že se jednou začala smát uprostřed mše svaté. Kněz a řádové sestry byli přesvědčeni, že v ní bydlí zlo. Když dívka chtěla z kláštera odejít, rozhodli se, že musí zakročit.

Řetězem ji přivázali na kříž, do pusy jí narvali mokrý hadr, aby nekřičela, a začalo vymítání. Rumunská policie našla její zubožené tělo příliš pozdě. Dívka byla mučena tři dlouhé dny.

Kněz Daniel, který vymítání vedl, před soudem vinu odmítl. Nechápal, proč je vůbec souzen. Uvedl, že dívce pomohl a že se jí dostalo milosti, když si její duši k sobě vzal Bůh.

„Hospodin provedl zázrak, Irina je osvobozena od démonů. Nechápu, proč z toho dělají novináři takový humbuk. Vymítání ďábla je v rumunské pravoslavné církvi běžnou praxí,“ uvedl kněz Daniel před soudem.

Tehdy devětadvacetiletý kněz Daniel Petre Corogeanu (než se stal knězem, hrál profesionálně fotbal) a jeho pomocnice byli soudem uznáni vinni z vraždy. Daniel dostal 14 let, jeptišky obdržely tresty v rozmezí 5 až 8 let.

Knězi Danielovi byl později trest snížen na 7 let a po odpykání dvou třetin trestu byl v roce 2011 definitivně propuštěn na svobodu…

Související články

Další články