Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

VIDEO: Divokou noční honičku po Praze ukončila až policejní střelba

Rušnou noc zažili pražští policisté. Když chtěli zkontrolovat řidiče malého Seatu, začal jim ujíždět velkou rychlostí několika ulicemi na Žižkově. Když pak auto naboural, dal se na útěk pěšky.

"Policisté z místního oddělení si povšimli v ulici Na Balkáně v Praze 3 vozidla Seat, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se za vozidlem otočili, je spatřil řidič ve zpětném zrcátku. Sešlápl plyn a začal ujíždět vysokou rychlostí. Během pronásledování řidič nedbal na výzvy k zastavení, nerespektoval dopravní značení, najížděl na chodníky a ujížděl po tramvajovém páse. Ulicí U Kněžské louky projel v protisměru a málem se střetl s projíždějícím vozidlem. Poté podezřelý nezvládl řízení a naboural do jednoho ze zaparkovaných vozů. Tím však pronásledování neskončilo," přibližuje průběh zásahu Violeta Siřišťová s tím, že po nehodě pokračoval pachatel v útěku po svých.


"Během pronásledování podezřelého jeden z policistů použil donucovací prostředek (varovný výstřel) do bezpečného prostoru. Toho se prchající zalekl a policisté ho za užití donucovacích prostředků zadrželi. Lustrací z dostupných evidencí bylo zjištěno, že muž má platný zákaz řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost. Policisté u něj provedli test na drogy, který byl pozitivní," doplňuje mluvčí s tím, že muži hrozí v případě odsouzení až dva roky za mřížemi.


Zdroj náhledového obrázku a videa: Policie ČR

Související články

Další články