Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO: Děti čtou psům v útulku, aby se přestali bát lidí. Tento program má pomoct týraným psům

+ Další fotografie
I psi potřebují lásku a přátelský a milý přístup. A tak americký útulek v Missouri přišel s úžasným nápadem. Děti tam čtou pejskům, aby se nebáli a připravili se na jejich nový domov v rodinách. Z plachých a bojácných psů chtějí mít ošetřovatelé kamarádská a společenská zvířata.

Nový program nazvaný Shelter Buddies má pomoct jak pejskům, tak i dětem. Pejsci, kteří si před tím, než se do útulku dostali, zažili doslova peklo, se mají přestat bát lidí a začít jim opět důvěřovat. Jejich návrat do rodiny může být těžší, a tak jim to chtějí ošetřovatelé co nejvíc ulehčit a na nový domov je připravit.

Zároveň má tento projekt pomoct i malým dětem s jejich čtením. Program byl zahájen v prosinci a v současné době se koná jednou za měsíc. „Chceme pomoct našim plachým psům a kontakt s dětmi jim opravdu pomáhá a působí na ně pozitivně,“ řekl programový ředitel Jo Klepacki.

Do programu se můžou přihlásit děti od 6 do 15 let. Naučí se lepší komunikaci, zlepší se v četbě a pejskovi pomůžou. Za každý krok děti odměňují psy pamlskem. Program už běží několik měsíců a má pozitivní výsledky. „Je to velmi povzbuzující, když děti rozvíjejí empatii psů. Děti na ně mají opravdu velmi pozitivní vliv,“ řekl Klepacki.

Související články

Další články