Britskými fanoušky pěveckých soutěží otřásl skandál. Jak eXtra.cz informovalo, na televizní stanici ITV začala šestá řada soutěže Britain’s Got Talent (Británie má talent), kde svým fantastickým výkonem ohromila osmadvacetiletá Alice Fredenham, když zazpívala skladbu My Funny Valentine.

Producentům soutěže je ale trnem v oku konkurenční soutěž The Voice (Hlas), kterou nasadila televize BBC. A právě v jedné z jejích aktuálních epizod se objevila Fredenham s písní Lady Is A Tramp jako naprosto sebevědomá star, která rozhodně není za mikrofonem poprvé. Epizoda, která odhalila tajemství, přitom byla natočena v prosinci loňského roku, na rozdíl od konkurzu do Britain’s Got Talent, kde se Alice předvedla jako labilní trémistka a který se konal před několika týdny v únoru ve městě Birminghamu.

Mluvčí soutěže k situaci uvedla: „Vůbec jsme nevěděli, že se Alice zúčastnila i soutěže The Voice.“ Velmi nekompromisně odsoudili zpěvačku fanoušci. Na Twitteru se objevily rozmrzelé reakce. „Opravdu nemusela předstírat trému a slzy, vždyť má i tak nádherný hlas,“ uvedla na síti Belinda Goodman.

Možná Alice pochopila, že podobné soutěže potřebují ještě více než perfektní hlasový projev velmi silný příběh, stejně jako to bylo například u Paula Pottse nebo Susan Boyle.