Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Bouře proti uprchlíkům! Nizozemští policisté museli střílet

V nizozemském Geldermalsenu, kde žije zhruba 27 000 obyvatel, plánují vystavět azylové centrum pro zhruba 1 500 lidí. Místní s tím ale hrubě nesouhlasí a na včerejší demonstraci to dali pořádně najevo.

V době, kdy se na radnici azylové centrum probíralo, se před budovou shromáždily 2 000 demonstrantů. Ti se násilím pokusili vtrhnout dovnitř. Podařilo se jim strhnout ochrannou bariéru a po přítomných policistech stříleli rachejtlemi.

Strážci zákona odpověděli střelbou do vzduchu a několik osob zadrželi.

„Hledání přístřeší pro žadatele o azyl představuje složitou otázku, ale existují meze při vyjadřování svých názorů. Hranice je překročena, když přejdete do křiku a k nepokojům. To není adekvátní diskuse. Naštěstí jsme viděli, že na jiných místech to probíhalo mnohem klidněji a řešení se našlo,“ odsoudil chování obyvatel Geldermalsenu nizozemský státní tajemník pro bezpečnost a spravedlnost Klaas Dijkhoff.

Jeho příkladu následovala i starostka města Miranda de Vries, která uvedla, že je z celého incidentu velmi smutná. Odehrál se totiž v předvečer důležitého summitu EU, ve kterém se bude právě uprchlická krize probírat.

Související články

Další články