Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Blíží se nejtragičtější den v roce, 15. duben. Tyhle katastrofy v tento den otřásly světem!

+ Další 3 fotografie
Blíží se nejtragičtější den v historii lidstva a lidé už se obávají nejhoršího. V tento den se totiž staly obrovské tragédie, které se navždy zapsaly do historie. Co se v tento den stane?

Blíží se den, ze kterého má lidstvo obavy. 15. duben je nejhorším dnem v dějinách lidstva. V tento den se totiž stalo několik tragických událostí, které se navždy zapsaly do historie. Co ještě se tento den stane?

15. dubna 1865 zemřel americký prezident Abraham Lincoln, na kterého byl spáchán atentát o den dříve ve 22 hodin. Ve Fordově divadle ve Washingtonu vstoupil do prezidentské lóže mladý muž a z bezprostřední blízkosti střelil Lincolna zezadu dvakrát do hlavy.

14. dubna 1912 v 23:40 se parník Titanic srazil s ledovcem a 15. dubna 1912 v 02:20 klesl ke dnu. Tenkrát na lodi zahynulo 1514 lidí, mezi kterými bylo hodně bohatých a známých osobností. Záchranných člunů bylo na parníku jen 20. Většina lidí zemřela v ledovém Atlantiku.

O 15 let později, 15. dubna 1927, se rozvodnila řeka Mississippi. K prvním záplavám došlo už v roce 1926, ale až na Nový rok 1927 vystoupila hladina řeky Cumberland v Nashvillu na děsivých 17 metrů. Mississippi se 15. dubna vylila z koryta a zaplavila neuvěřitelných 70 000 metru čtverečních. Lidé v 10 amerických státech přišli o svoje domovy a zasáhly je velké ztráty.

Semifinálové utkání Anglického poháru mezi Liverpoolem a Nottinghamem Forest z 15. dubna 1989 se navždy zapsalo do fotbalových dějin. Tragédie vznikla tak, že policie pustila na tribunu více fanoušků, než měla. Na stadionu Hillsborough bylo ušlapáno 96 lidí a dalších 700 bylo zraněno. Lidé byli umačkáni nebo se udusili.

15. dubna 2005 vyhořel hrad Pernštejn, který najdeme na hranici Jihomoravského kraje a Vysočiny a je turisty hojně navštěvován.

15. dubna 2010 vybuchla islandská sopka Eyjafjallajökull a sopečný prach zamořil vzdušný prostor. Musel být tak zastaven letecký provoz nad Evropou.

15. dubna 2013 se stal atentát na Bostonském maratonu. Ve tři čtvrtě na tři odpoledne otřásly ulicí Boylston Street dvě exploze. Výbušnina byla podomácku vyrobená z tlakových hrnců, ve kterých byly hřebíky, střepy a kuličky. Bomby byly nastražené v odpadkových koších. Zemřeli tři lidé a dalších 180 bylo zraněno. Útoky měla na svědomí dvojice Džochar a Tamerlan Carnajevovi, bratrů ze severního Kavkazu.

Související články

Další články