Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

VIDEO 18+ Ta chvíle, kdy se rodičům zastaví srdce: Matka omylem natočila, jak se jí oběsil syn

Pokud si pustíte tohle video i se zvukem, bude se vám tajit dech. Představa, že byste se v podobné situaci ocitli vy, vás naprosto paralyzuje. Ale můžete v klidu dýchat, tento příběh má šťastný konec.

Gavina Wallu (17) z Wisconsinu v USA zachytila jeho matka na hrůzostrašném domácím videu, kde je jasně vidět visící bezvládné tělo dítěte, které se zamotalo do šňůry od žaluzií u okna. Gavin už má fialovou hlavu a vypadá jako oběšenec.

Matka, která původně natáčela, jak si všechny děti spolu hezky hrají v pokoji, aby měla rodina vzpomínky, okamžitě odhodí telefon, hystericky křičí a pokouší se odmotat svého syna. Neuvěřitelně zoufalé výkřiky, které jdou opravdu až ze samého nitra, najednou přeruší kašel a pláč. Chvíle, kdy se její syn nadechl.

Gavin, kterému je nyní sedmnáct let, dal svolení ke zveřejnění videa v naději, že zvýší povědomí o tom, jak nebezpečné jsou šňůry u okenních žaluzií.

Za posledních sedmnáct let, tedy od roku, kdy se Gavin narodil, se oběsilo na volně visících šňůrách od rolet a žaluzií na oknech více než 100 dětí v Americe. Bohužel, neměly tolik štěstí jako hlavní hrdina našeho příběhu, kterému zachránila život rychlá reakce matky.

Elliot Kaye, předseda Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků, řekl ABC: „Setkávám se s těmito případy již desítky let a mluvím opravdu několik desetiletí o tom, že zhruba jednou za měsíc dostáváme zprávu o oběšeném dítěti na šňůře u okna. To musí přestat.“

Vláda poprvé identifikovala okenní žaluzie jako skryté nebezpečí před více než 30 lety.

Ale šňůry zůstávají potenciálně smrtícím nebezpečím až do dnešního dne.

Známé obchodní domy IKEA a Target již odstranily žaluzie, které jsou ovládány provázkem, ze svých regálů. Z bezpečnostních důvodů. Walmart a několik dalších obchodů oznámilo, že přestanou prodávat tyto výrobky do roku 2018.

A co vy? Máte také volně visící šňůry u oken? Po zhlédnutí tohoto videa by bylo asi dobré přemýšlet o změně.

Související články

Další články