Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Viděla, jak jim umírá máma: Dvojčátka na Sardinii zavražděné Zdeňky se stěhují do Česka

Zdroj: Znesnáze21
+ Dalších 7 fotografií
TRAGÉDIE
Zažily něco, co by nikdo, natož malé dítě, nemělo nikdy zažít. V sobotu 15. února byly Anitka a Sofinka u toho, když jejich maminku Zdeňku (†40) ubodal její žárlivý italský přítel Frank (45). O děti, z nichž jedno má po dětské obrně nepohyblivé prakticky celé tělo, se postará jejich otec.

Sbírka

O tom, jaký bude osud holčiček, které po zadržení pachatele plakaly a ptaly se po mamince, informovali na stránce dobročinné sbírky její přátelé.

„Když se Zdeňka před dvěma lety stěhovala na italskou Sardinii, doufala v lepší život pro sebe a hlavně pro své dvě malé dcery. Pro jednu z holčiček, kterou postihla dětská mozková obrna, zde měla být lépe dostupná zdravotní péče,“ píší u sbírky nazvané „Pro děti, které na Sardinii přišly o maminku“ na webu Znesnáze21.

Více o případu čtěte zde

Budoucnost

„Zdeňčin život v Itálii měl ale do pohádky daleko. V sobotu 15. února předčasně skončil. Češku po hádce pobodal její bývalý přítel. Zraněním Zdeňka podlehla. Příběh je o to smutnější, že tragédii přihlížela její desetiletá dvojčátka Anitka a Sofinka. Holčičky jsou nyní v nemocnici na Sardinii, v brzké době by je měl dostat svěřené do péče jejich otec, za kterým se přestěhují zpátky do Česka,“ tvrdí známí zesnulé Češky, kvůli níž ve středu vyšly do ulic tisíce rozhořčených Italů.

Vybrané peníze ze sbírky mají rodině pomoci překonat náročné období a zajistit veškerou potřebnou péči a zázemí pro obě dívky. Přátelé také posílají peníze na účet bratra zavražděné ženy.

Čtěte také: Italský přítel zavražděnou Češku mlátil, říká její kamarád

Související články

Další články