Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vichřice PUSTOŠÍ Česko: Popadané stromy a tisíce lidí bez elektřiny!

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
+ Dalších 9 fotografií
Počasí
Silná vichřice v pondělí udeřila v Česku. Vítr nejprve udeřil na západě a severu Čech, odpoledne už ale hlásil problémy i Středočeský kraj. Komplikace se vyskytly zejména v dopravě, zároveň však několik tisíc domácností skončilo bez elektřiny.

Výstraha meteorologů před silným větřem platí až do úterního odpoledne. Už v pondělí ale způsobil napříč Českem celou řadu problémů.

Popadané větve a stromy na silnicích i železnici, které komplikovaly dopravu, zaměstnávaly od dopoledních hodin hasiče v severních a západních Čechách. Odpoledne už se přidaly i další kraje v republice. Kvůli vichřici nabíraly vlakové spoje zpoždění, anebo vůbec nevyjely.

Vůbec nejvyšší rychlosti dosahoval vítr na Sněžce, meteorologové tam naměřili až 137 kilometrů v hodině.

Kromě žalostné dopravní situace v některých částech Česka se komplikace projevily i v dodávkách elektřiny. Bez proudu se rázem ocitlo až sedm tisíc domácností, způsobily to popadané stromy.

Ani Praha nezůstala beze škod, hasiči v metropoli kvůli vichřici vyjížděli do čtvrté hodiny odpolední rovnou dvacetkrát. V ulici K Šeberáku skončila na silnici plechová bouda, provoz v ulici Kamýcká zase zkomplikoval spadlý strom.

Související články

Další články