Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vicepremiér Karel Havlíček je v karanténě: Testy vyšly negativní, další podstoupí o víkendu

Karel Havlíček představil nový harmonogram uvolňování omezení.
Zdroj: čt24.cz
+ Další fotografie
Koronavirus
V úterý vicepremiér a šéf resortů dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) potvrdil, že je v karanténě. Jak sám řekl, jedná se preventivní opatření. Ministerské povinnosti bude plnit z domova. Jeho první testy na koronavirus vyšly negativně, podrobí se však dalším, a to hned o víkendu.

Vicepremiér a šéf resortů dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) je aktuálně v karanténě. Přišel totiž do kontaktu s nakaženou osobou. S člověkem, který je pozitivní na koronavirus, se Havlíček krátce setkal v budově ministerstva průmyslu a obchodu.

Karel Havlíček ještě v úterý odpoledne informoval o tom, že jeho testy na koronavirus vyšly negativně. Nenechává však nic náhodě a podrobí se dalším hned o víkendu. Potvrdil to Blesk Zprávám.

"V minulém týdnu se na ministerstvu krátce mihla návštěva, která byla později trasována jako pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsme se krátce, byť na distanc, viděli, nastoupil jsem po dohodě s hygieniky do řádné karantény," řekl Havlíček pro stejný web.

Dále informoval, že se cítí zdráv a vést své dva resorty plánuje z domova. Musel ale zrušit naplánovaný program a do konce týdne se bude všech smluvených schůzek účastnit online. "Jsem v pořádku, ale nenechávám raději nic náhodě, do konce týdne budu úřadovat z domova," uvedl.

V ohrožení není ani Havlíčkova rodina. "Rodina je odizolovaná, nikdo není pozitivní," doplnil Havlíček. Mimo to zdůraznil, že karanténa je v jeho případě opravdu jen z preventivních důvodů. "Potkávám se s řadou lidí, tak jsem preventivně doma. Nesetkávám se s nikým z vlády ani z kolegů z resortu," dodal ministr Havlíček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy