Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Vhled Svatavy Bartošové nebyl důležitý, říká režisér Ivety. Odkud čerpal informace a jak moc je příběh pravdivý?

+ Dalších 6 fotografií

Režisér minisérie Iveta Michal Samir na projektu pracoval dlouhých pět let. První jeho kroky směřovaly za synem zpěvačky Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla Arturem. Bez jeho souhlasu by minisérie nikdy nevznikla. Jaká byla jeho první reakce a jak vznikla myšlenka ztvárnit životní příběh zesnulé popové princezny? "Je to příběh vize nějaký holky z Beskyd," prozradil režisér v rozhovoru pro eXtra.cz.

Třídílná minisérie Iveta pojednává o životním příběhu zpěvačky Ivety Bartošové. O začátku její hvězdné kariéry a o vztahu s Petrem Sepéšim, její první osudovou láskou. Jak vznikla myšlenka na zrealizování celého projektu? Nejen o tom se režisér Michal Samir rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz.

“Mě vždycky fascinovalo, že to je typ příběhu, kde se odehrálo úplně všechno. Když se nad tím zamyslíte, najděte mi jednu jedinou věc, která se Ivetě v tom jejím životním příběhu nestala,” řekl na úvod.

Artur Štaidl na projekt Iveta reagoval pozitivně

“Tohleto ve spojení s tím, že je to velmi známá osobnost, a tím pádem to bude možné dostat k lidem, byla kombinace, kterou jsem v sobě dlouho měl,” přiznal. Na projektu pracoval pět let a poté s ním došel za Ivetinou rodinou.

“Arturovi jsem vysvětlil, o co mi jde, jak bych to chtěl pojmout a byl jsem velmi překvapen pozitivní reakcí, kterou vůči tomu měl. Ono to bylo hodně daný tím, že já jsem mu slíbil, že pokud by byl proti, tak já ten projekt, přes to, že jsem na něm roky pracoval, položím,” připomněl, že jako první šel právě za synem Arturem.

Artur do scénáře nezasáhl

Artur měl možnost nahlížet do scénáře a případně i do něj zasáhnout, jak se s Michalem domluvili, ale ani jednou tak neučinil. Podle Arturových slov to ale nebylo vždy zrovna příjemné čtení. “Ale nezasahoval, ta naše společná úmluva byla, že mi tu Ivetu zobrazíme jako člověka, ne jako nějakou modlu,” vysvětlil režisér.

Ten był s Arturem při sledování části z jednoho dílu a viděl jeho reakci. “Dnes tady bude, to je jeho reakce,” řekl Michal Samir.

Režisér s nápadem došel i za Ivetinou sestrou, dvojčetem Ivanou, která žije v zahraničí. Spojil se s ní právě přes Artura.

“Artur logicky z osmdesátých let si nepamatuje úplně mnoho, byla to právě Ivana, která s Ivetou vyrůstala. S tou jsem se nejdříve viděl na videohovorech, po nějaké době jsme došli k tomu, že i ona mi dala ohromný vhled do tohohle období,” prozradil.

Sestra Ivana dala vhled do soukromí

Dala mu vhled do rodinných záležitostí, do věcí v domácnosti, do kterých nikdo jiný vidět nemohl.
“To, co se dá dočíst v novinách, si může dohledat každý, ale jaká Iveta reálně byla, jak to fungovalo u nich doma, neviděl nikdo jiný,” dodal.

“Ivana byla upřímná, mluvila o Ivetě tak, jak jsem v nějaké své osobní rešerši vlastně pochopil. Ale negativně nebo pozitivně, takhle to není, ta věc je komplexní, složitá, tak jako každý lidský život,” prozradil režisér a v rozhovoru zároveň vyloučil zprávy o tom, že Ivetu měl její tatínek týrat.

Minisérie Iveta: Příběh vize holky z Beskyd

S Ivetinou maminkou nebo tatínkem Lumírem režisér nekomunikoval a ani to nezkoušel.

“Nezkoušel jsem to, protože v podobě Ivany jsem měl všechny, koho jsem potřeboval. Tam nebyl další vhled, který já bych nutně potřeboval. Nehledě na to, že maminka napsala celou knihu v rozhovoru na téma Iveta,” sdělil.

“Já nehraju realitu jedna ku jedný, to by nemohlo mít jen tři díly. Já vyprávím příběh vize nějaký holky, která se z Beskyd chtěla stát slavnou a dostat se do Prahy. V tom je gró celého třídílného projektu. To mi stačilo k tomu, abych byl schopen to pojmout,” vysvětlil.

Pokračování Ivety?

Třídílná minisérie Iveta je pouze první část, pracuje se na dalším natáčení. "Zda se chystají další řady? Jsme domluveni, že v téhle fázi budeme odpovídat: Pracujeme na tom!” uzavřel režisér.

Seriál bude k vidění na Voyo od pátku 6. května.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy