Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Vezmu ti to nejcennější: Martina utopila syna, k prosbám otce byla sociálka hluchá

Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Benešovsko
Soud se zabýval hrůzným případem vraždy teprve šestiletého chlapce. Martina z Benešovska se svým synem podle svědků hrála za domem fotbal a jen o hodinu později ho utopila ve vaně. Následně si podřezala žíly a zavolala na linku 122. Sousedé i otec zavražděného hocha si stojí za tím, že kdyby úřady zasáhly, k tragédii vůbec nemuselo dojít. Za vraždu dítěte dostala dnes zrůdná matka 20 let. Rozsudek je nepravomocný.

Martinu, která byla obžalovaná z vraždy svého teprve šestiletého syna, sousedé považovali dlouhodobě za problémovou osobu. Její chování eskalovalo během soudního boje s exmanželem Lukášem o to, komu z nich připadne chlapec do péče. Skončilo to vraždou teprve šestiletého chlapce. Soud za ni vyměřil zrůdné matce trest 20 let ve vězení s ostrahou. Rozsudek Krajského soudu v Praze zatím není pravomocný.

Po rozchodu s Martinou si Lukáš našel novou partnerku a oba doufali, že syn připadne do péče jim. Netušili, že v den, kdy měl soud ve věci rozhodnout, chlapeček zemře. Lukáš sám po tragédii uvedl, že sociálku na svou bývalou ženu několikrát upozornil, prý to ale bylo marné.

Za otcem zavražděného chlapce a jeho partnerkou stojí i sousedé. „Lukáš i jeho nová partnerka jsou slušní lidé. Matka byla problematická. Nenechala si domluvit. Lukáš chtěl syna do vlastní péče. Ona dělala peklo, no prostě rapl… Ale tohle nikdo nečekal,“ řekli webu eXtra.cz sousedé.

Sociálka se podle osob z okolí Martiny a jejího syna měla o nezodpovědnou matku zajímat. „Nikdo s matkou nic nedělal. Úřady si myslely, že si otec vymýšlí. Přitom tady každej věděl, co je matka zač,“ uvedl pro eXtra soused s tím, že kdyby úřady zasáhly, k tragédii nemuselo vůbec dojít.

Otec je v péči psychiatrů

U vany, kde Martina šestiletého chlapce utopila, se nacházel i dopis. V něm žena obžalovaná z vraždy svému exmanželovi psala, že mu vezme to nejcennější. Mnozí si myslí, že si řekla, že když syna nebude mít v péči ona, nebude ho mít ani Lukáš.

Otec chlapce je podle jeho přítelkyně aktuálně v péči psychiatra a musí brát předepsané léky, aby byl vůbec schopný fungovat. Navíc trpí nespavostí a budí ho strašlivé noční můry.

Související články

Další články