Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vezměte si cenu a vypadněte: Moderátor Zlatých glóbů se drsně obul do nominovaných

Ricky Gervais nezklamal.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
bez servítek
Už popáté moderoval Zlaté glóby herec, režisér a komik Ricky Gervais (58) a jako vždy si nebral servítky. Na některých přítomných v sále nenechal nit suchou a obul se především do jejich pokrytectví. Už na začátku ceremoniálu, který se odehrál v kalifornském Beverly Hills, se přítomní herci začali obávat nejhoršího...

Osmapadesátiletý komik se opět vyznamenal. Už na začátku přenosu přítomné v sále připravil na nejhorší a těm se v tu chvíli musel sevřít žaludek. Gervais je proslulý tím, že si nebere servítky a o každém je schopen říct to, co by si daná osoba za rámeček rozhodně nedala.

Moderátor se na úvod opřel do pokrytectví oceňovaných a prohlásil, aby osobnosti, které získají sošku, nezdržovaly dlouhými proslovy. "Nejste tu od toho, abyste někoho poučovali, o skutečném světě nic nevíte," začal komik pěkně zostra směrem ke slavným tvářím. "Většina z vás strávila ve škole méně času než Greta Thunberg, takže pokud zvítězíte, přijďte sem nahoru, vezměte svou malou cenu, poděkujte agentovi a Bohu a vypadněte," spustil na nominované Gervais

Jeho projev sice v sále vzbudil smích a potlesk, některým ale muselo pěkně zatrnout. Moderátor se pustil například i do společnosti Apple nebo Disney. "Apple například v Asii provozuje továrny, ve kterých dělníci pracují za minimální mzdy v nepřijatelných podmínkách, takže mi neříkejte, že kdyby Islámský stát rozjel vlastní streamovací službu, tak byste hned nevolali jejich agentovi," uvedl do rozpaků většinu lidí v sále.

Gervais narazil i na kampaň MeToo, když řekl, že sál je plný hollywoodských producentů, kteří mají obavy z novináře Ronana Farrowa, jenž jako první upozornil na sexuální skandál filmového producenta Harveyho Weinsteina. "Ronan už jde na vás," podotkl.

Nit suchou nenechal ani na herci Leonardu DiCapriovi Dotkl se toho, že si herec vybírá čím dál tím mladší partnerky. "Tenkrát v Hollywoodu trvá tři a půl hodiny. Než si po premiéře pro DiCapria přijela jeho přítelkyně, byla už pro něho stará," zavtipkoval na účet herce, který momentálně randí s dvaadvacetiletou slečnou.

Po skončení přenosu se někteří zase na oplátku obuli do Gervaisova moderování a narážek. "Gervaisovy nadávky mohly být v přímém přenosu klidně úplně vypípané, abychom si místo nich sami mohli domyslet lepší vtipy," napsala na sociální síti televizní kritička časopisu Time Judy Bermanová a nebyla zdaleka jediná.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy