Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vězeňská služba konečně promluvila: Řekli, jak zemřel vrah utýraného Marečka z Loun

Vězeňská služba konečně promluvila: Řekli, jak zemřel vrah utýraného Marečka z Loun
Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
Smrt Kuči
Na úmrtí Josefa Kuči, který utýral tříletého Marečka z Loun, za což byl odsouzen k 22 letům ve vězení, se nepodílel nikdo další. Klíčová červencová smrt byla uzavřena jako sebevražda bez cizího zavinění. Informovala o tom mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová.

Jednadvacetiletý Josef Kuča zemřel jen několik dní poté, co nastoupil do vězení, kde si měl odpykat 22 let. Krajský soud muže původně poslal za mříže na 16 let za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, ovšem odvolací soud ho později uznal vinným z vraždy.

Vězeňská služba ve valdické věznici již dříve uvedla, že Kuča byl v době úmrtí sám v cele. Nyní uzavřela vyšetřování Kučova červencového úmrtí s tím, že se na smrti nepodílel nikdo další. Kučovu smrt označili za sebevraždu bez cizího zavinění.

Případ utýraného Marečka z Loun

Případ utýraného Marečka z Loun dodnes otřásá celým Českem. Otčím Josef Kuča týral tříletého chlapce hrůznými způsoby. Dítě například posazoval na rozpálený sporák, pálil ho cigaretami a žehličkou, bil ho vařečkou, nebo ho sprchoval v ledové vodě.

Násilí se dle tvrzení obžaloby stupňovalo. V polovině února pak měl otčím uhodit dítě takovou silou a způsobem, že mu poškodil mozek a míchu. Záchranku nezavolal, místo toho dal batole pod studenou sprchu, uložil do postele a odebral se ke spánku. Mareček zemřel 16. února 2019 mezi třetí a pátou hodinou ranní.

Odpornému týrání celou dobu přihlížela matka dítěte Simona T. a nijak nezakročila. Lidé věří, že ani ji trest nemine. Nyní čeká Simona na soud, který by měl začít v nejbližší době.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy