Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Věžák v Londýně zachvátily smrtící plameny! Uvnitř mohou být ještě lidé!

Požár se rozšířil od druhého patra nahoru.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Výškový dům Grenfell Tower v londýnské čtvrti White City v noci na středu zchvátily plameny. V domě je na 120 bytů a někteří jeho obyvatelé jsou stále uvězněni uvnitř. Požár se snaží dostat pod kontrolu na 200 hasičů. Evakuace obyvatel je však velmi komplikovaná.

Z horních pater se stále ozývá volání o pomoc. Požár se rozšířil asi hodinu po půlnoci z druhého patra. Je narušena statika a hrozí zřícení budovy. To výrazně ztěžuje evakuaci obyvatel domu. Lidé jsou vytahováni z domu v pyžamech, někteří se nadýchali kouře.

„Ten zápach je nesnesitelný, budova téměř shořela na popel,“ uvedl pro Daily Mail Tim Downie, který bydlí v sousedství. Další soused uvedl, že viděl lidi, "jak vyskakují z oken"https://­twitter.com/prin­cezip/status/87487055­2896393216.

Na Twitteru se dokonce objevila zpráva od ženy, která je v budově uvězněna. „Jsem uvězněná v tom paneláku! Nemůžu se odsud dostat a bojím se, že zemřu na udušení kouřem,“ uvedla neznámá žena.

Plameny stále nejsou pod kontrolou a stále nebyli evakuováni všichni obyvatelé domu. Policie uvedla, že asi 30 lidí muselo být převezeno do nemocnice kvůli otravě kouřem. Zatím nejsou známy žádné oběti na životech.

Značný počet lidí se v souvislosti s požárem pohřešuje. Někteří příbuzní hledají ztracené blízké na Twitteru. „Tohle je moje třináctiletá neteř. Oddělila se od rodičů při požáru, neviděl ji někdo?“ Podobných dotazů stále přibývá.

Podle posledních zpráv se hasiči snaží dostat plameny pod kontrolu pomocí speciální pěny. Na špatné protipožární opatření upozorňovali obyvatelé Grenfell Tower hasiče již v minulosti!

Související články

Další články