Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zvrat v případu její nebezpečné nemoci: Vévodkyně Kate ukázala fanouškům těhotenské bříško!

Konečně zase mezi lidmi!
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 12 fotografií
Kensingtonský palác na začátku září oznámil radostnou zprávu - vévodkyně Kate je v požehnaném stavu! Jenomže přišlo opět to, čeho se všichni báli. I potřetí se Kate potýkala se silnými nevolnostmi, které jí zabránily vstát z postele, natož plnit nějaké společenské povinnosti!

Kate a William očekávají třetího potomka. Stejně jako v případě George a jeho sestřičky Charlotte má i s dalším dítětem Kate zdravotní problémy. Odborně se jim říká hyperemesis gravidarum, což jsou opravdu těžké nevolnosti.

Budoucí maminka nemohla v prvním trimestru pořádně jíst, neustále zvracela a bylo jí špatně. A to dokonce tak moc, že nemohla malého George ani doprovodit během jeho prvního školního dne.

Hyperemesis gravidarum je mnohem vážnější porucha než běžná nevolnost. Vzhledem k tomu, že žena zvrací několikrát denně, nedokáže přijímat dostatečné množství živin a tekutin. Může tedy dojít k dehydrataci a metabolismus nemusí pracovat správně. Zatím přesně nikdo neví, co tento stav způsobuje. Odborníci spekulují o tom, že hyperemesis gravidarum způsobuje hormonální nerovnováha.

Na počátku těhotenství je riziku vystavena především matka, v pozdějším stadiu tento stav může ohrozit i dítě, které je závislé na příjmu živin z placenty. Stav u plodu může způsobit retardaci a případně poruchu vývoje. Kate tak byla pod neustálým dohledem lékařů. Ohroženo na životě nebylo jenom dítě, ale i ona sama!

Teď ale vypadá Kate skvěle! Konečně může vyrazit mezi lidi a ve slušivých vínových šatech dorazila na konferenci, ve které se řešilo vzdělávání postižených dětí a jejich začlenění do škol. Bříško si zakrývala malou kabelkou a úsměv měla od ucha k uchu! Snad je to nejhorší za ní a ona si už zbytek těhotenství užije.

Související články

Další články