Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vévodkyně Kate a Camilla ve při? Jdou si údajně po krku kvůli titulu královny manželky

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
královská rodina
Po úprku Harryho (35) a Meghan (38) se v královské rodině rozhořel další spor? Podle amerického bulváru si vjely do vlasů Kate (38) a Camilla (72). Důvodem má být pře o titul královny manželky. Vévodkyně z Cornwallu údajně tlačí na královnu Alžbětu II. (94), aby jí tohle prestižní označení dopředu slíbila.

Až se princ Charles stane po smrti své matky králem, z jeho manželky Camilly by se mohla stát královna manželka. Jedná se o titul, který odlišuje skutečně vládnoucího panovníka od jeho partnera.

Jenomže ho nemá jistý, a tak podle amerického časopisu New Idea vévodkyně z Cornwallu žadoní u Alžběty, aby jí ho dopředu přislíbila. Buckinghamským palácem však koluje informace, že současná vladařka chce královnu manželku až z Kate, vévodkyně z Cambridge.

Její manžel, princ William (37), je po svém otci druhým v pořadí na britský trůn.

Strhli na sebe pozornost

Camilla se ale bez boje prý vzdát nehodlá. "Řekla Kate, že udělá cokoliv, aby si mohla nasadit korunu na hlavu," tvrdí zdroj zmíněného magazínu. Druhá žena Charlese údajně na Kate a Williama žárlí, protože na sebe strhli pozornost během koronavirové pandemie.

Královští experti však upozorňují, že se nejspíš jedná o pouhou fámu. Alžběta o udělování titulu královny manželky nerozhoduje. A i kdyby rozhodovala, Camilla ho nikdy získat nemůže. Je totiž rozvedená. Zato Kate ho má jistý už teď.

Související články

Další články