Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Vévodkyně Camilla slaví 71 let: Jak těžké chvíle musela překonat žena, kterou nenáviděla téměř celá Británie?

Choť britského prince Charlese, vévodkyně Camilla, dnes sfoukne
71 svíček.
Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Manželka prince Charlese, Camilla, je dnes hrdou nositelkou titulu vévodkyně z Cornwallu a společnost ji bere za čestnou členku královské rodiny. Byly ale doby, kdy dnešní oslavenkyni, která byla velkou soupeřkou milované princezny Diany, nemohli Britové přijít na jméno.

Slavný románek následníka britského trůnu Charlese a Camilly, potomka válečného hrdiny, započal již dávno předtím, než přišla do hry princezna lidských srdcí, Lady Diana.

Oboustrannou náklonnost mladých milenců ale záhy přerušily Charlesovy vojenské povinnosti. Když se princ po několika měsících vrátil, zjistil, že se Camilla provdala za armádního důstojníka Andrewa Parker Bowlese. S tím otěhotněla a porodila mu dvě děti – syna Thomase a dceru Lauru. Princ tak zůstal sám, nadále jej však s Camillou pojilo přátelství.

Když se v roce 1981 konala velkolepá svatba, během níž pojal Charles za manželku Dianu Spencer, všichni si mysleli, že je jeho vztah s Camillou již minulostí. Ve skutečnosti to bylo právě naopak. Blízkost Camilly a Charlese a jejich časté návštěvy způsobovaly ve svazku velké napětí. Diana, která cítila, že není vše v pořádku, začala trpět psychickými problémy a páchala demonstrativní sebevraždy.

V roce 1994 se v televizním rozhovoru princ přiznal k cizoložství a o dva roky později, kdy už byla Camilla svobodná, přišel rozvod. A Camilla zažívala doslova peklo. Všude na ni číhali novináři, dostávala nenávistné vzkazy a lidé se jí dokonce pokoušeli vloupávat do domu. “Každou chvíli ťukali na dveře, lezli dovnitř komínem, bušili na okno. Bylo to strašné. Byla to velmi nepříjemná doba a nepřála bych to ani svému nejhoršímu nepříteli. Nepřežila bych to bez své rodiny,” uvedla v jednom z rozhovorů.

Když se situace téměř uklidnila, přišla další rána. V roce 1997 princezna Diana zemřela a na Camillu se opět snesla vlna hněvu. Stáhla se tedy z očí veřejnosti a zpět se vracela velmi pozvolna. Do královské rodiny vstoupila oficiálně až svatbou s Charlesem v roce 2005. Již o rok později byla jedním měsíčníkem prohlášena manželkou roku.

Dnes už sympatickou Camillu britská společnost přijala a dokonce ji mnozí velebí za to, jak pečuje o svého chotě. Je obdivována i pro svůj smysl pro humor a bezprostřednost. Na případnou roli královny se údajně nijak nepřipravuje a otázkám týkajícím se tohoto tématu se snaží vyhnout. Její nová role by ale přitom mohla přijít již velmi brzy.

Mohlo by vás zajímat

Další články