Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Větrná bouře Mortimer udeřila v Česku: Tisíce lidí bez proudu, to nejhorší teprve přijde

+ Další 2 fotografie
Bouře Mortimer
Tisíce českých domácností trápí výpadky proudu. V tuzemsku totiž v noci na pondělí udeřila obávaná bouře Mortimer. Nárazy silného větru dosahují přibližně 75 km/h, na horách přesáhly 100 km/h a dosáhly tak síly orkánu. Nejsilnější má být bouře v pondělí po poledni.

Větrná bouře Mortimer udeřila na Česko, v noci na pondělí stačila zlámat větve a stromy, které popadaly na elektrické vedení. Přes 20 tisíc domácností se tak probralo a nefungovala jim elektřina. Nejčastěji se problémy vyskytují ve středních Čechách.

Kolínsko, Benešovsko, Kutnohorsko a Praha-východ i Praha-západ jsou na tom nejhůř, informovaly novinky.cz. Bez elektřiny jsou i domácnosti na Klatovsku, Domažlicku a Tachovsku.

Bouře Mortimer přišla do střední Evropy ze Skandinávie, řádí i v Pobaltí.

Jak informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), nejvyšší náraz byl zaznamenán na Sněžce. Vítr tam foukal rychlostí 157 km/h, což už je síla orkánu. Nejsilnější má být bouře podle meteorologů po poledni, situace by se měla uklidnit okolo páté odpoledne.

Orkán pustošil Česko naposledy před dvěma lety, v Krkonoších vítr dosáhl rychlosti 182 km/h.

Mohlo by vás zajímat

Další články