Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Veterináře přeškolte na lékaře! Povolejte zdravotníky z Asie, burcuje parazitolog Flegr

Jaroslav Flegr v Show Jana Krause.
Zdroj: archiv Show Jana Krause
koronavirus
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček ve čtvrtek uvedl, že pokud v českých nemocnicích nebude dostatečný počet lůžek pro nakažené koronavirem, bude po dohodě využita pomoc ze strany Německa. Parazitolog Jaroslav Flegr si ovšem myslí, že sousední stát bude mít zanedlouho svých starostí dost a pomoc by měla být sháněna jinde.

„Mou prací je vyjednávat o zahraniční pomoci, pokud by v Česku došlo na nejhorší. Takovou dohodu máme aktuálně například s Německem, v sousedních regionech jsou připravena lůžka pro případ, že jich budeme mít nedostatek,“ uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Jeho slova se nelíbí parazitologovi Flegrovi.

Jaroslav Flegr si myslí, že i Německo se bude brzy potýkat s vysokými počty nově nakažených a Česko by o pomoc mělo žádat jinde. „Micík dnes se mnou sledoval televizní zpravodajství a furt do toho kafral. Že prý bychom se s prosbou o pomoc kolabujícímu zdravotnictví, a především o poskytnutí zdravotnického personálu neměli obracet na Německo, které bude mít za chvíli svých starostí víc než dost, ale měli bychom zkusit oslovit třeba Taiwan, Vietnam či Jižní Koreu, kde jsou už za vodou,“ napsal parazitolog na sociální síť.

Rovněž by podle Flegra nebylo od věci, kdyby byli osloveni cizinci, kteří na území naší země studovali. „A taky by prý Universita Karlova měla zkusit oslovit cizince, kteří v minulosti absolvovali naše lékařské fakulty,“ vysvětlil.

Pár dní do kolapsu

Flegr rozhodně nepolevuje v psaní černých scénářů a do boje s koronavirem by povolal i veterináře. „Možná by prý vůbec nebylo od věci, zkusit teď během deseti dnů, co nám (doufejme) zbývají do kolapsu, zaškolit veterináře v zacházení s lidskými pacienty. Mně to vůbec nepřipadá hloupé,“ doplnil parazitolog.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy