Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Veterina vinná smrtí pejska Brožové pod palbou kritiky: Jste amatéři, hodně smutné, zuří lidé

Kateřina Brožová přišla o člena rodiny.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia/se souhlasem K. Brožové
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Negativní komentáře

Herečka Kateřina Brožová (55) navždy ztratila svého čtyřnohého parťáka. Devítiletý rhodéský ridgeback Jordy utekl během venčení zdravotní sestře z veterinární kliniky, což mělo tragické následky. Pejska srazil vlak a on zemřel. Ačkoliv pražská klinika v Řepích vydala vyjádření, v němž celou situaci označila za nešťastné a osobní selhání jednotlivce, lidé na sociálních sítích si neberou servítky.

Kateřina Brožová prožívá nepředstavitelný smutek. Své dva milované pejsky, rhodéského ridgebacka Jordyho a jezevčíka Willyho umístila na kliniku Vetino Jaggy v pražských Řepích a odletěla na exotickou dovolenou na Maledivy. Jenže zanedlouho přišla informace, že se Jordy během procházky zaběhl, a není po něm vidu ani slechu.

O den později se potvrdily ty nejhorší obavy, devítiletého Jordyho srazil vlak a on zemřel. Klinika zveřejnila vyjádření, v němž osvětlila, jak mělo k útěku psa dojít.Vše vzniklo tak, že veterinární sestra, která vykonávala noční službu, chtěla velkým psům dopřát více pohybu, a tak je převáděla do většího výběhu. Během několikametrové nechráněné trasy mezi výběhy se jí jeden ze psů vytrhl, utekl a bohužel se ho již nepodařilo chytit,“ stojí ve vyjádření zveřejněném na sociálních sítích.


Komentáře od lidí

Toto vyjádření však mnoho lidí popudilo a v komentářích pod příspěvky na stránce veterinární kliniky se to jen hemží negativními komentáři. „Myslím si, že ta historka o noční sestře a větším kotci je smyšlená. Nicméně na někoho se to hodit musí. Kdyby to nebyl pes od slavné herečky, tak po něm bohužel neštěkne ani pes. Hodně smutné!“ napsala uživatelka Hana. „Jste amatéři. Člověk vám svěří zvíře, které miluje, a vy se k nim chováte jako ke stádu ovcí. Většina zvířat je pod velkým stresem, jsou v cizím prostředí a nemůžete znát reakci zvířete, a vy tady tlacháte omluvenky,“ okomentovala naštvaně Ivana. „Pochybení kliniky je neomluvitelné,“ píše Jana.

„Doufám, že celá záležitost bude mít soudní dohru. Zdrceným majitelům jejich člena rodiny bohužel nikdo nevrátí, ale pokud majitel kliniky není schopen nastavit interní postupy tak, aby k tomuto opakovaně nedocházelo, a proškolit si následně v souladu s nimi svoje zaměstnance, tak tam nemá co dělat a taková veterina nemá vůbec fungovat. Pochopila bych spoustu situací, ke kterým by mohlo dojít, i vyšší moc, ale toto byla totální nezodpovědnost a lehkovážnost, které bylo možné docela dobře předejít,“ napsala Lenka.


Lidé situaci nechápou

Lidé se pozastavují i nad tím, jak je možné, že v takových mrazech, které v tomto týdnu přes den a hlavně v noci panují, venčili pejsky. „Proč venčili starého nemocného psa v -11, mi nejde do hlavy, a to, že utekl...“ okomentovala Miriam

Naopak se najdou i tací, co by vinu nesváděli na celou kliniku, nýbrž jen na sestřičku. Byla to asi opravdu souhra nešťastných náhod a ta sestřička, co ho venčila, si to bude určitě vyčítat ještě dlouho. Je mi líto všech zúčastněných,“ okomentovala Ivana.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy