Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vesmírná záhada: K Zemi přiletěl asteroid, který mate vědce! Jde o sondu mimozemšťanů?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
UFO
V naší sluneční soustavě se zničehonic objevil asteroid Oumuamua, v překladu z havajštiny Posel. Přiletěl ze vzdáleného vesmíru. A vědci na základě rozsáhlých studií došli k závěru, že by se mohlo jednat o mimozemskou loď, která v kosmu hledá jiné civilizace. Našli nás mimozemšťané dřív, než jsme stačili najít my je?

Asteroid Oumuamua budí mezi vědci vášně. Vesmírný objekt by totiž vůbec nemusel být tím, za co se vydává. A to by znamenalo jediné: mimozemšťané existují a dávají nám o sobě vědět!

Oznámili to astronomové z Harvardova-Smithsonianova institutu (CfA) v Massachusetts, jak upozornil britský DailyMail.co.uk. Asteroid se z nevysvětlitelných důvodů každých sedm hodin otáčí kolem své osy, mění svou trajektorii i rychlost. Odborníci na vesmír na to přišli už před půl rokem.

Podle vědců by se tak mohlo dít díky solární akceleraci. Jde o princip, který byl na Zemi popsán pouze teoreticky. Jestliže by tomu tak skutečně bylo, těleso by se pohybovalo na základě energie slunečního větru a rozhodně by nešlo o asteroid.

„Studium tohoto objektu mě vede k myšlence, že by mohlo jít o uměle vyrobenou sondu. Sondu, kterou vyslala mimozemská civilizace,“ uvedl Avi Loeb z katedry astronomie Harvardovy univerzity.

Tato slova adresoval ruskému miliardáři Jurimu Milnerovi, který rozjel soukromý projekt Breakthrough Listen, jenž se snaží najít mimozemšťany. V tuto chvíli jde o každou minutu, protože za několik dní Oumuamua zmizí z dosahu našich teleskopů. Ale není vyloučeno, že se ještě vrátí…

Související články

Další články