Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Veselí se těší na Zemana. Sousedi před příjezdem prezidenta na chalupu sekají trávu

Veselí se těší na Zemana. Sousedi před příjezdem prezidenta na chalupu sekají trávu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
PŘÍPRAVY NA ZEMANA
Uklidili okolí, posekali trávu. Sousedi v Novém Veselí se chystají na příjezd prezidenta Miloše Zemana (75). Státník by si poslední dny červencové dovolené rád užil na své chatě na milované Vysočině.

Vysoká tráva

Tráva na předzahrádce nemovitosti, jíž Zeman spoluvlastní, byla vysoká, a tak se ji jeho soused Stanislav Černý v době příjezdu reportérů eXtra.cz rozhodl posekat. "Aby měla kam zaparkovat auta," vysvětlil. Ochotně pak ukázal, kde parkují prezidentovi strážci, kteří nad ním drží 24hodinovou ochranu.

Úklid před příjezdem

Hlava státu podle Černého na chatu do Nového Veselí dorazit plánuje. „Má přijet. Ale spíš večer. Dlouho vyspává,“ řekl o prezidentovi chatař, který s ním sousedí. Turisté si ho prý často pletou se Zemanovým bodyguardem a jeho manželku se zahradnicí. Důvodem je, že si pletou už i jejich mlýn s prezidentovým letním příbytkem, který propojuje chodba. "Je to nejstarší památka v Novém Veselí," pyšní se Černý, který se přiženil. Jeho manželka se v bývalém mlýně narodila. Oba se ale na Zemanův příjezd těší. Podle nich je to pohodový soused.

Zemana lákají vůně

"Když grilujeme nebo opékáme selátko, ta vůně se line k němu do horních oken (na fotografiích označena šipkou - pozn. red.). Vždy vykoukl a my ho pozvali dolů. To rád přišel," usmívá se Černý.

Zeman vlastní v Novém Veselí pozemek o výměře 101 metrů čtverečních, na němž se nachází patrový domek o dvou pokojích. Dole má pracovnu a knihovnu a denní místnost, kde přijímá návštěvy. Nahoře má ložnici.

Jestli si i letos bude prezident dopřávat dobrot na své chalupě, není ale zatím zřejmé. Konec měsíce, a tudíž i Zemanovy dovolené se blíží a v Novém Veselí je zatím klid. "Není stanoven přesný termín návštěvy Nového Veselí," řekl eXtra.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman koupil dům na Vysočině v 80. letech. Po odchodu z politiky tu trávil penzi. Pravidelně tam pak coby prezident jezdí o letních prázdninách na odpočinek. Blízko chaty je Veselský rybník, kde si Zeman dopřává lidovou jachtu v podobě nafukovacího člunu Challanger.

Související články

Další články