Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Veselé Velikonoce: Fešák Belmondo si ukradl všechnu slávu pro sebe

Zdroj: Jupiter Communications
+ Další fotografie
Zajímavosti

Jedna z největších hereckých legend, Jean-Paul Belmondo, nadobro odešla. Televize proto začínají znovu reprízovat známé filmy, v nichž se objevil. Mezi nimi je i snímek Veselé Velikonoce z roku 1984. Přinášíme vám zajímavosti, které jste o tomto filmu možná nevěděli!

Legendární francouzský herec Jean-Paul Belmondo zemřel v pondělí 6. září ve věku osmaosmdesáti let. Za svůj život dokázal ztvárnit neskutečně veliké množství rolí a nebál se ani odvážných kaskadérských kousků. Jeden z jeho známějších a divácky oblíbených snímků je francouzská komedie Veselé Velikonoce, kterou bude v úterý od 21:55 hodin večer vysílat ČT2.

V tomto filmu hraje Belmondo nenapravitelného sukničkáře, který neustále podvádí svou krásnou ženu. Ta jednoho dne odjede navštívit svou matku a Belmondo potkává mladou a krásnou dívku, která hledá místo na přespání. To jí samozřejmě nabídne a odveze ji k sobě domů. Jenže znenadání se doma objeví jeho manželka a Belmondo je nucen mladou dívku představit jako svou dceru. Tak započne groteskní situace, která v závěru snímku vyvrcholí.

Zajímavosti, které jste možná nevěděli

- Snímek nesklidil celosvětový úspěch, jak to bývalo u Belmondových filmů zvykem. Promítal se na dvou kontinentech, konkrétně ve Francii, Západním Německu, Nizozemsku, Španělsku a Maďarsku a v Asii, konkrétně v Japonsku a Jižní Koreji.

- Belmondo ztvárnil ve filmu postavu jménem Stéphane, jeho filmovou ženou byla herečka Marie Laforêt (†80) a mladou dívku ztvárnila Sophie Marceau (54).

- Francouzská herečka a zpěvačka Marie Laforêt zemřela 2. listopadu 2019. Zahrála si v mnoha známých filmech jako V plném slunci, kde zářila po boku Alaina Delona (85), dále ve filmech Lakomec, Mrchožrouti, Vojandy nebo Paleček a obr.

- Marie Laforêt hrála s Belmondem i ve filmu Policajt nebo rošťák (1979). Objevuje se zde navíc velmi podobná scéna jako ve Veselých Velikonocích. V obou snímcích mu Marie přibouchne dveře.

- Sophie Marceau ve filmu ztvárnila mladou dívku a kromě této role si ji diváci mohou nejvíce pamatovat ze snímku Jeden svět nestačí, což je bondovka, kde ztvárnila Bond girl herce Pierce Brosnana. Hrála také ve filmech LOL, Šuani, Večírek, Kolem půlnoci nebo Sen noci svatojánské.

- Kritici Belmondovi často vyčítali, že neustále strhával veškerou pozornost na sebe.

- Apartmán, v němž se odehrává hlavně první část filmu, se nachází na pláži v Nice a honosná vila, která je ve filmu později, se zase nachází v malebném historickém městečku Saint-Paul-de-Vence.

Související články

Další články