Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Veselé bydlení: 8 nejbarevnějších měst na světě. Co na ně říkáte?

Manarola
+ Další 4 fotografie

Jste příznivci barev a veselého bydlení? Asi víme, kam byste se mohli přestěhovat.

1. Lima, Peru

Lima je jistě nejbarevnějším městem v Peru. Vydejte se do něj kdykoli během roku a nasávejte všechny jeho vůně a nálady. V Limě se pořád něco děje – festivaly, přehlídky, trhy, oslavy – nudit se nebudete.

2. Guanajuato, Mexiko

Město s bohatou historií, opředeno mnoha mýty a legendami. Město, které žije, které dýchá a které vás totálně vtáhne a pohltí. Při návštěvě Mexika byste ho neměli vynechat.

3. Stockholm, Švédsko

700 let staré město rozprostírající se na 14 ostrovech, jehož břehy omývá Baltské moře. Strhující architektura, pohádkové hrady, paláce, jezera. Stockholm je ideálním cílem pro váš další výlet!

4. Valparaíso, Chile

Pestré městečko plné barevných koloniálních budov, muzeí, katedrál a kostelů. Až se do něj vypravíte, nesmíte minout námořní muzeum, které vám převypráví celou chilskou historii.

5. Willemstad, Curacao

Hlavní město ostrova Curacaa v Karibském moři je hodně podobné Amsterodamu. Je plné nádherných budov postavených v klasickém holandském stylu.

6. St. John's, Newfoundland, Kanada

Jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst v Severní Americe. St. John's je hlavním městem Nového Foundlandu. Jeho historie sahá až do roku 1400, kdy vznikaly první barevné domy.

7. Wroclaw, Polsko

I naši sousedé se nám pěkně vybarvili. Jeďte se někdy podívat do Wroclawi. Město se pyšní asi dvěma sty mosty, útulnými kavárnami, restauracemi a obchody. Je jedním z nejpestřejších měst v Polsku.

8. Manarola

Vesnička Manarola se nachází v jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie – Cinque Terre. Malebné baráčky vznikaly už ve dvanáctém století a doteď fascinují nejen turisty, ale i malíře a filmaře.

Mohlo by vás zajímat

Další články