Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Veronika Žilková v roli babičky: Na chůvy šla většina mého platu, Filipínku jsem doma nechtěla, přiznává

+ Dalších 8 fotografií

Herečka Veronika Žilková se těší z role babičky. Její dcera Agáta Hanychová jí nedávno porodila vnučku Rozárku. Ve čtvrtek se všechny tři ukázaly společně na slavnostním otevření obchodu FunBaby a Veronika naší redakci poskytla rozhovor. V něm se rozpovídala o roli babičky i o svém názoru na chůvy, jejichž služeb Agáta ráda využívá.

Maminka influencerky Agáty Hanychové Veronika Žilková je sice babičkou na plný úvazek ráda, nicméně v nápadu pořídit si chůvu dceru podpořila. “Dnes už je ta doba jiná. Agátka je hodně času se svojí holčičkou, ale potřebuje někdy vystřídat," zmínila dříve. Hanychová přitom toužila po tom, aby její chůva byla Filipínka. Nakonec se ukázalo, že to dobrá volba nebyla, a po chvíli už se hledala chůva další, jak influencerka prozradila nedávno na Instagramu.

Zkušená Žilková věděla, že Filipínka nebyl dobrý nápad. “Filipínská chůva byl nápad naší Agáty a já jsem od začátku věděla, že tam bude jazyková bariéra. Pětiletá holčička neumí říct anglicky, co ji trápí. Vše dobře dopadlo, Filipínka je zvyklá chodit po rodinách, už má novou rodinu a Agáta si to zkusila,” popisuje herečka.

70 procent platu padlo na chůvy

Zeptali jsme se, jaké zkušenosti má s chůvami ona sama. Odpověď byla překvapivá, jedno období měla dokonce chůvy tři. “Já jsem porodila pět dětí a měla jsem jedno období i dvě chůvy. Měla jsem i chůváka, ten pečoval o starší kluky. Troufnu si říci, že 70 % svého platu jsem dávala na různé pomocnice. Stálo to za to. Ten čas matky, kdy jsem s nimi byla, jsem se jim mohla věnovat a nemusela jsem řešit věšení prádla. Mohli jsme jít na výstavu a na výlet. Chůva není zločin, jak říká Agáta,” svěřila se.

Žilková si tak služby chůvy nemůže vynachválit. Spatřuje v tom pouze samé benefity. “V herecké branži to vždycky bylo běžné. Někteří kolegové dávali děti do týdenních jeslí, leckterý kolega vyrostl i v dětském domově. Myslím, že je lepší mít chůvu a hrát v divadle, máte třeba volno přes den a můžete být s těmi dětmi,” vysvětluje Veronika.

Mít v domácnosti tři chůvy a další pomocnice musí být finančně náročné. I na to jsme se Žilkové zeptali. “Když chodíte do té práce jako do divadla, tak je to velká odměna a koníček zároveň. Když chcete hodně dětí a k tomu práci, kterou máte rád, tak už prostě jiné peníze nepotřebujete. Pokryjete to a pak vás čeká krásný život s dětmi a s hezkou prací,” zakončila spokojená babička.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy