Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Veronika Kopřivová radí budoucím maminkám: Nepřipouštějte si tahle děsivá témata

Zdroj: se souhlasem V. Kopřivové / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
zpověď

Modelka a podnikatelka Veronika Kopřivová (30), která se nedávno stala maminkou rozkošné dcery Elly, promluvila o mateřství, a to zejména šestinedělí, kterého se velmi obávala, přesto si v tohle náročné období dokázala i odpočinout a budoucím maminkám poradila jednu nyní již vlastní osvědčenou věc, která jim může se zvládnutím šestinedělí velmi pomoci. 

Veronika Kopřivová se s partnerem Miroslavem Dubovickým stali rodiči dcery Elly, kterou porodila Veronika o několik týdnů dříve. Za dobu šestinedělí si prošla náročným obdobím, které se ovšem nepodepsalo jako u většiny maminek na psychice, ale zejména na jejím těle, kdy ji pak zaskočilo kojení. "Několikrát prasklé bradavky/ragády a akutní zánět prsu, to bylo fakt hodně bolestivé," nebála se svěřit se svou zkušeností na svých sociálních sítích.

Nyní se Veronika rozpovídala o šestinedělí, které má již za sebou. "Musím říct, že jsem se tohoto období obávala, a to jen proto, že jsem se v těhotenství často setkávala s tématem 'poporodní deprese' a četla řádky, jak pro plno maminek bylo šestinedělí to 'nejhorší' období. Žádné vyčerpání, stres, hormonální jízda, nervy, pochyby, deprese, nic z toho se u nás naštěstí nedělo. Nebyl důvod, byly jsme zdravé, spolu doma. Byly to krásné sžívací týdny plné lásky a štěstí," uvedla ke svému příspěvku na Instagramu, kam připojila snímek s dcerou, který pořídil pyšný tatínek Miroslav.

Rada pro budoucí maminky - nepřipouštějte si děsivá témata

Dále také uvedla, že věří, že za prožití svého šestinedělí může zejména nastavení mysli, ale i to, že je malinká Ella zlaté dítě. "Vlastně jsem v šestinedělí odpočívala víc než kdy dřív. Přála bych takový a ještě lepší šestinedělí každé mamince. Píšu to hlavně z toho důvodu, ať vy, budoucí maminky, si nepřipouštíte tahle 'děsivá' témata, která by vás mohla ovlivnit. Nestresujte se tím, jak to měla/má 'sousedka'🙄. Každá jsme jiná, každé dítě je jiné a každý porod je jiný, ale o tom třeba někdy příště."Související články

Další články