Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Veronika Dostálová: Toto je 8 typů lidí, kteří mě iritují a někteří prostě zaslouží pěstí mezi oči

Tak co, líbí se vám ten pohled?
Zdroj: Facebook.com, profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Už jenom tím, že se snažím nezavírat oči, se víc a víc společensky izoluju od lidí. Dělala jsem spoustu věcí, se kterými dneska nesouhlasím, ale uvědomění je fáze první. Lidi jsou odporná sobecká verbež, ničíme planetu, nepomáháme jeden druhému a všechno je nám jedno. Proč se prostě jenom nerozhlédnete kolem sebe? Proč si dáte radši fastfood než něco, co má hodnotu? Proč jsou naším jediným smyslem naše povrchní hodnoty a názory? Proč tady vůbec jsme?

1. Lidi, co radikálně neschvalují potraty

Jedna paní „matka“ na drogách od nás z města brutálně umlátila svoji tříletou dceru. Nedostala trest, protože v tu chvíli (přesněji těch sedm hodin, co její dítě umíralo) o sobě nevěděla, tudíž nebyla svéprávná. Pokud nebudou mít ženy svobodnou možnost rozhodnout se, zda mají na to, být matkami, bude těchto případů víc a víc. Vy jim to chcete dovolit? Vy chcete, aby šestnáctiletá puberťačka porodila? Chcete, aby parta narkomanů měla dítě? Ne? Tak jak se můžete ohánět tím, že potrat je vražda? Proboha, ve kterém to žijete století, vy omezené krávy?

2. Lidi, co si myslí, že muslim a islamista je jeden člověk

Islám je náboženství. Muslim je člověk, který vyznává toto náboženství. ISIS je teroristická politická jednotka, která nemá s koránem nebo islámem nic společného! Islamisté jsou lidé v hnutí, které jim přikazuje ve jménu Alláha skoncovat nejen s muslimy, ale především s demokracií. Islámský stát není reálný stát! Kdy vám dojde, že muslimové nám neubližují? Vy s těmi vašimi omezenými, fašistickými názory, přemýšlíte stejně jako sami islamisti, to už si uvědomte. Jak můžete mluvit o uprchlících, když o nich víte nula informací?

3. Lidi, co nepřemýšlí nad tím, kolik masa sní a kde ho kupují

Chutná vám Mekáček, někdy zajdete do Billy a tam si koupíte krkovičku, tu si uděláte pěkně na pánvičce, s kořeníčkem, to je úplné bájo, co. Potom se ale bojíte podívat na videa, co ukazují všechny ty věci, které se dějí za vaší večeří, protože vám je těch zvířat líto? Nikomu necpu, aby se stal vegetariánem, je to vlastní cesta každého z nás, kdy k tomu buď dospějeme, nebo ne. Ale přemýšlejte u toho! Dokážete to zvíře zabít sami? Ne? Tak kde berete tu drzost si ho už jako produkt koupit v obchodě, když nemáte ani ponětí, kolik bolesti ti tvorové musí prožívat. Ano, jsou to hospodářská zvířata, která jsou určena k naší konzumaci. Ale má se s nimi zacházet humánně, aniž by pro naše rozmazlené chutě trpěla od narození po smrt. Takže si vybírejte. Když už ten luxus jíst maso musíte mít, připlaťte si za zvířata z farmy. Ne, na to jste moc líní. A je to drahé. Že jo. Pokrytci.

4. Rasisti

Kdo vám dává právo rozhodovat, kdo je míň a kdo víc? Kdo vám dává právo sebe samé upřednostňovat před ostatními v téhle společnosti? Co se musí stát, abyste pochopili, že jsme jedna planeta? Budete říkat slova jako cikán, negr, budete tykat Vietnamcům ve večerkách, protože je to zábava? Doufám, že vám ten Vietnamec dřív nebo později za tu úplně zbytečnou povýšenost plivne nudle pod nohy.

5. Lidi, co chodí do zvířecích cirkusů

To nemáte pro svoje dítě jinou zábavu, než se koukat na skupinu trpících a pomalu ve smutku umírajících zvířat? Akrobat ať si třeba zlomí vaz, když chce a zvolil si to. Ale jak se opovažujete učit svoje děti nenávisti a opovržení vůči živým tvorům? Přestaňte podporovat týrání, protože si myslíte, že je to sranda pro celou rodinu. Rozhodně to nefunguje tak, že zvířata všechny ty kousky dělají za sušenku.

6. Lidi, kteří množí psy a kočky

Vy jste důvod, proč musí existovat útulky. Vy jste důvod, proč je jich několikanásobně víc než lidí. Vy jste důvod, proč všichni brečíme nad opuštěnými zvířaty. Ale jestli vám ty peníze za to stojí…

7. Lidi, co zahazují odpadky

Chodíte po ulicích a nadáváte na plastové láhve, igelitové pytlíky a obaly. Tak proč je nezvednete a nevyhodíte? Stydíte se? Nepochopím, jak někdo může vyplivnout žvýkačku na ulici. Nepochopím, jak může někdo odhodit obal od sušenky. Nepochopím, jak může někdo omezeně ničit planetu, na které dostal právo žít.

8. Diskutující na novinky.cz

Těm bych prostě dala pěstí. Všechny bych je dala na jednu hromadu nebo postavila do řady a vybírala bych dvacku za rozmáznutí korpusu se šlehačkou o obličej.

Související články

Další články