Zdálo se, že hnutí ANO vlastního kandidáta v boji o Hrad nepostaví. Andrej Babiš a Miloš Zeman se navzájem podporují a předpokládalo se, že na podzim bude Babiš premiérem a Zeman obhájí prezidentský post.

Europoslanec Pavel Telička ale hnutí ANO varuje. Podpořit Zemana prý není na místě. „Myslím, že v hnutí ANO jsou kvalitní osobnosti, které by se o ten post mohly ucházet. Je jasné, že pan prezident Zeman a především jeho okolí jsou schopni sklouznout k velmi nevybíravému způsobu politického boje, můžeme začít tweety jeho mluvčího až po některé jeho kroky, a ten člověk na to musí být připravený. Neříkám, že má vést stejně nevybíravou kampaň a politický boj, ale musí si uvědomit, že musí být korektní, věcný, programově ukotvený a zároveň tvrdý, že to nebude selanka. A to je otázka na konkrétní lidi. Zmínila jste jedno jméno, Martin Stropnický by tím kandidátem mohl bezesporu být,“ uvedl Telička v rozhovoru pro Právo.

Je tedy vidět, že Andrej Babiš má v hnutí názorového oponenta. Tak uvidíme, zda se hnutí ANO za Stropnického nakonec postaví a skutečně ho do boje o Hrad vyšle.