Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Veronica Biasiol se slzami v očích přiznala vzácné onemocnění: Nechápu, jak se mi to dařilo skrývat, řekla

Veronica Biasiol šla s kůží na trh: V emotivním videu přiznala, že má vitiligo
Zdroj: se souhlasem Veronicy Biasiol/koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
vzácná nemoc

Veronika Horáková, která je známá pod jménem Veronica Biasiol (24), patří bezpochyby mezi nejúspěšnější a nejpohlednější české influencerky. I když údajně od svých čtrnácti let sdílí s fanoušky prostřednictvím sociálních sítí veškeré své soukromí a nedělá jí problém vyjádřit se otevřeně k ožehavým tématům, i ona měla dlouhá léta na srdci pořádný balvan. Po čtyřech letech skrývání se prostřednictvím Instagramu rozhodla učinit velké veřejné přiznání. 

Vzácná nemoc

Neuvěřitelné čtyři roky dokázala Veronica Biasiol, autorka úspěšného podcastu HoneyTalk, tajit před světem něco, co by dokázal dlouhodobě zatloukat jen málokdo. Až dnes sebrala čtyřiadvacetiletá kráska veškerou odvahu a nechala followery na Instagramu nahlédnout do své třinácté komnaty.

"Chtěla bych vám říci něco osobního, na co se chystám sebrat odvahu už posledních pár let, už s tím nechci dál čekat," sdílela Veronica prostřednictvím Instastories vzkaz, v němž vyzvala své fanoušky, aby sledovali speciální stream, kde jim prozradí, o co se jedná. Že ale půjde Biasiol doslova s "kůží na trh", to by nikoho ani ve snu nenapadlo.

Veronica totiž prozradila a zároveň ukázala na kameru, že trpí velmi vzácnou nemocí nazývající se vitiligo, neboli ztrátou pigmentu. Podle informací na webu euc.cz se choroba projevuje skvrnitou depigmentací kůže. Křídově bílé vitiligové skvrny jsou ostře ohraničené barvou zdravé kůže. Nemoc, kterou trpí například světoznámá top modelka Winnie Harlow (28), není bolestivá. Jedná se hlavně o kosmetický problém, jehož následkem ale může dojít ke zhoršení psychického stavu pacienta.

Léta zapírání

Po zahájení streamu bylo na první pohled patrné, že půjde o velmi vážnou věc. Veronica svá videa běžně předtáčí, ale nyní se rozhodla mluvit rovnou a k tisícům lidí. "Chtěla jsem, aby to bylo autentické, je to něco, co chci říci už velmi dlouhou dobu, nebo jsem to spíš dlouhou dobu odkládala," začala Biasiol s vyprávěním a její řeč jasně vypovídala o tom, jak moc se cítí nejistá a zranitelná.

"Je to trošku coming out v tom, že jsem před vámi doslova něco skrývala a nechtělo se mi to vůbec dávat ven, protože jsem s tím nebyla ztotožněná," pokračovala Veronica, pro kterou byl příspěvek natolik emotivní, že se jí do očí vehnaly slzy. "Před čtyřmi lety jsem prošla dost stresovým obdobím, co se týče vztahů a řešení věcí s mým tátou," rozplakala se youtuberka, která teprve před nedávnem veřejně přiznala svůj vztah s jinou ženou. "Sama nemám ráda, když někdo ve streamech brečí, ale nějak mi to nejde jinak," dodala mezi vzlyky.

"Po onemocnění štítné žlázy se mi objevila ještě jedna autoimunitní nemoc. Té si nikdo, a to mě sledují tisíce lidí, nikdy nemohl všimnout a já dodnes nechápu, jak se mi to dařilo po celé ty čtyři roky dennodenně skrývat," svěřovala se ve videu Veronika, která si myslí, že prostě jen nebyla ještě připravená na to, aby její nemoc kdokoli řešil. "Jsem strašný perfekcionista a myslím, že to je také důvod, proč se mi to přihodilo," dodala smutně.

"Celé ty čtyři roky na sebe patlám make up, samoopalováky, filtry, všechno," řekla Biasiol a odhodlaně ze sebe strhla osušku, kterou dosud stydlivě zakrývala své tělo. Dodala, že vyzkoušela už všechny možnosti léčby, které jsou dostupné. Jediné, co by jí možná mohlo v budoucnu pomoci, je úspěšné řešení jejích psychických problémů.

Strach ze zavržení

Následně Veronica uvedla, že se se svým vzhledem už smířila. "Já jsem strašně ráda, že to mám, protože mě to přivedlo na spoustu myšlenek, co ale ještě nemám zpracovaný, je, že jsem se sama uvedla do situací, kterými jsem svému tělu ublížila," řekla Veronica, které se viditelně ulevilo, a dokonce došlo i na slzy štěstí. Svou "nedokonalost" už nemusí ze strachu ze špatného přijetí dál skrývat.

Z Veroničiných příspěvků byla totiž dlouho patrná snaha o přísnou sebekontrolu a i přes sdílení soukromí s téměř dvěma sty tisíci lidmi byl v jejích očích vidět odstup, který si ve skutečnosti drží. Možná právě to bylo varovným signálem, že má velké problémy v osobním životě.

Svým upřímným vyznáním na Instagramu Veronica Biasiol ukázala, že není celebritou, která si žije život snů, zatímco problémy běžných smrtelníků se jí vyhýbají obloukem. Ukázala, že je citlivou mladou ženou, která už nemusí úzkostlivě skrývat své tělo poseté bílými a tmavými skvrnami a trnout strachy, že to "praskne" a všichni se k ní otočí zády. Naopak svým odvážným přiznáním se Veronica stala v očích nejen stálých fanoušků, ale i potenciálních sledujících mnohem lidštější osobou, která stejně jako oni řeší větší či menší problémy, nejistotu, obavy z odmítnutí nebo prostě jen potřebu říci konečně pravdu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy