Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Veřejné rozloučení s Mistrem Gottem trvalo 16 hodin. Na Žofín dorazilo 49 tisíc fanoušků

Veřejné rozloučení s Mistrem Gottem trvalo 16 hodin. Na Žofín dorazilo 49 tisíc fanoušků
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 29 fotografií
sbohem
V pátek, kdy od osmi ráno probíhalo veřejné rozloučení s hudební legendou Karlem Gottem (†80), se k jeho rakvi přišly rozloučit desítky tisíc fanoušků. Fronty k Paláci Žofín nebraly celý den konce. Ještě po osmé hodině večerní stovky lidí doufaly, že se k Mistrovi dostanou. Kolik fanoušků nakonec na Žofín dorazilo?

Věrní fanoušci čekali na otevření brány žofínského paláce už od čtvrtečního večera. Na Slovanský ostrov proudily davy truchlících fanoušků celý den. I když měly být brány paláce uzavřeny v deset hodin večer, organizátoři se rozhodli "otevírací dobu" paláce prodloužit. Zájem lidí o rozloučení s Gottem neutichal ani po osmé hodině, proto bylo posunutí hodiny nevyhnutelné.

Karel Gott by měl jistě radost, že tak pořadatelé učinili a že se dostalo na všechny fanoušky, kteří se rozhodli jít s Karlem rozloučit. Na Žofín se nakonec přišlo s hudební legendou rozloučit 49 tisíc lidí. Takový počet nemá u nás obdoby.

Organizaci veřejného rozloučení si všichni pochvalovali. Až na jeden konflikt s opilým fanouškem k žádnému problému nedošlo. Dlouhé čekání bylo únavné pro všechny, za rozloučení s miláčkem národa jim to ale stálo.

Po pátečním rozloučení následovala zádušní mše za zesnulého zpěváka v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Tam už byli přítomni jen pozvaní hosté, kterým poslala pozvánku vdova Ivana Gottová (43).

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy